Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tudtok ajánlani nekem olcsó...

Tudtok ajánlani nekem olcsó de hatékony víztisztító készüléket?

Figyelt kérdés
Sok olcsó víztisztító készülék van az interneten, ezek vajon tényleg jól tisztítják a vizet? Szeretnék én is vásárolni egyet, de azért nem 100.000 forintért... :) szóval az olcsó víztisztító készülékekről tapasztalatokat is várok, köszönöm :)

2019. máj. 20. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Mit szeretnél tisztítani belőle? Magyarországon nem élnek a vízben paraziták, nincs benne mikroorganizmus. Van benne hormon, van arzén, ólom, nitrit és nitrát, de ezeket egyik sem szűri, innentől sok értelme nincs. Kiszedi belőle az összes tápanyagot, makró és mikro elemet, aztán egy tápoldattal visszapótolja, de ettől az a víz tisztább nem lesz, mint előtte volt.
2019. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"...de ettől az a víz tisztább nem lesz, mint előtte volt."


Még ekkora baromságot, párját ritkítja, még ezen az oldalon is.

Egy háztartási reverz ozmózis víztisztító nem csinál semmit, persze...

Hozzáértésed a fogalmazásból látszik:

"aztán egy tápoldattal visszapótolja"

Milyen tápoldatról beszélsz, egy utánsózó patronon halad át a tisztított víz, ami darált mészkő lényegében, mint a természetben is a karsztvíznél.

Vagy vehetünk példának egy kétlépcsős víztisztítót (előszűrő + aktívszén), ami az ásványokat benne hagyja, viszont a klórt, aromákat eltávolítva ásványvíz minőséget biztosít. Mint egy házi forrás gyakorlatilag.

Már akinek kell az a sok vízkő az "agyába", de ezt már mindenki maga tudja.

Szerintem te nem tapasztaltad még a vízkőmentes tea- és kávékészítést sem. Azt sem tudod, miről beszélsz.

2019. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tán ezeket forgalmazod, csak erre tudok gondolni...

Attól tiszta a víz, hogy nincs benne kalcium, vagy ioncseréléssel nátriumra cseréljük, akkor már az a víz tiszta? Nekem is van otthon ioncserélő gyantás "víztisztítóm", hogy ne legyen vízköves a vasaló, de ettől még az a víz nem lesz tiszta...

2019. máj. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez aztán komoly érv, leszűkíteni a témát az ioncserélésre, ami a legrosszabb megoldás, ha ivóvízről beszélünk.

A háztartási víztisztítás nem csak ioncseréből áll.

Egyébként én sem arra használom az általam épített, elektronikus öblítésvezérléssel kiegészített RO-rendszert, hogy mérgeket vegyek ki a vízből, ami nálunk nincs is.

Viszont túlzottan vízköves, hogy az előszűrőben megálló mocsokról, a vízcsövek üledékéről ne is beszéljek, amit 6 havonta kitakarítok belőle. Azt sem kell meginni.

Meg eleve egy más minőség, de ha nem ismered a témát, akkor nyilván fogalmad sincs róla.

2019. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy üledék lesz benne, te hozod létre, táptalajt gyártasz a baktériumoknak, de ez teljesen lényegtelen. Ozmózissal pont azt nem veszed ki a vízből, amit ki kellene: nitrit, nitrát, arzén és a hormonok. Ezek szennyezik a vizet, nem a Ca és Mg sók, amiket ügyesen kiszűrsz belőle, hogy utána vissza tudd pótolni. A lényeg hiányzik az egészből, ami tényleg ártalmas az emberi szervezetre, nem a vízben oldott Ca2+.
2019. máj. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor ilyen alapon táptalaj lenne az egész csőrendszer, de megint hülyeséget beszélsz, az említett rozsdás üledék nem élő anyag szerintem, a vezeték klórozása erről gondoskodik.

Utána a szénbetét megszünteti a klórosságot és még megköt sok mást is, az esetleges baktériumok pedig már nem férnek át a reverz ozmósis membránon, hanem az eltereli őket a lefolyóba.

Végül pedig az utánsózó patron visszaad annyit, ami kell az alacsony sótartalmú ivóvízhez, ami egészségi szempontból kedvezőbb is szerintem, mint a túlzottan kemény vizek.

Aki azt mondja, "tisztább nem lesz", az hazudik szerintem, de nem is ez a lényeg, miután a vezetékes víz eleve iható. Írtam már, hogy én sem mérgezés kivédésére használom a régóta bevált rendszert.

De aki csak a kancsós vizet ismeri, annak erről fogalma sem lehet, pláne még azt is tévesen magyarázod, hiszen azokban is szerepel az aktívszenes összetevő, valamint opcionális ezüstadalék, a baktériumok szaporodása ellen.

Az ioncsere viszont elrontja a vizet, felborítva a természetes egyensúlyt.

Annál jobb még a kétlépcsős szenes tisztító is, ioncsere nélkül.

De nekem már nem kellene olyan meszes víz, ami abból kijön.

2019. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak a meszet hajtod, mert a többi valóban káros anyaggal, amiket felsoroltam, egyetlen víztisztító sem tud mit kezdeni. Az, hogy van e valamiben Ca, közel sincs annyira káros, mint mondjuk az ösztrogén hormon.
2019. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Te meg a hormonokat szajkózod, ami gyakorlatilag irreleváns:

[link]

Ezzel szemben ezen az oldalon is volt olyan kérdező, aki azzal jelentkezett, hogy neki az orvosa ajánlása miatt lenne szüksége egy reverz ozmózis víztisztítóra.

Pontosan nem írta, hogy a veséjét kell kímélni, vagy mi a gond, de eszerint orvosi indoka is lehet.

Az is ismert, hogy az ásványvíznek minősülő vizeket (500 mg/l felett), nem ajánlják tartós fogyasztásra. Biztosan azért, mert ártalmatlan a sok vízkő, persze.

2019. máj. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekünk 4-5 éve van meg az RO víztisztítónk. Nincs ásványi anyag visszapótlója. A legjobb benne az, hogy eszméletlenül kényelmes. Nem kell palackokat cipelni, sőt még kitölteni sem kell a palackból, csak megnyitom a kis csapot és teleengedem a poharat. Azt tudom, hogy a legkisebb szűrője az 0.0001 mikronos. A vírusok, baktériumok, meg legtöbb szennyeződés ennél jóval nagyobbak. Úgyhogy nyugodt vagyok :)


Egy RO víztisztító nem kerül 100.000 forintba, egy pompa nélküli kb fele annyi, a pompás (ha nincs meg a 3 bar nyomása a vezetékes víznek) az is kevesebb, mint 100. Persze lehet kapni sokkal olcsóbban is, de gondolom az olyan is.

Szerintem már nem éri meg nem RO-sat venni, kb annyiba kerül, mint egy középkategóriás mobiltelefon, csak nem kell pár évente újat venni.

2019. máj. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!