Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem forog a mosógép dobja?

Miért nem forog a mosógép dobja?

Figyelt kérdés
Van egy Zanussi mosógépünk amiben nem forog a dob. A gépet szétkaptam és kiderült hogy ha nem kötöm össze szíjjal a motort a dobbal, akkor a motor önmagában képes forogni és elég fittnek tűnik bár van hangja (centrifuga üzemmódban teszteltem). Azonban ha a szíj rajta van meg sem mozdítja. A dob lett cserélve régebben és önmagában szíj nélkül kézzel mozgatva szépen könnyen mozog a csapágy jó benne. Azonban ha a motorral összekötöm nehezebben mozog a dob és elég hangos. A motort kiszedve megnéztem a székeféket, hosszuk elég jó és a rugó működik azokkal nincs gond. Kézzel tekergetve a motor tengelyét azonban a hátsó csapágy susog, viszon viszonylag könnyen fordul. Lehet e az egészet a motor csapágy számlájára írni esetleg lehet e valami elektronikai gond (pl. valami kondi már nem tud elég kakaót adni feszített állapotban) esetleg a szíj túl feszes (bár jó állapotúnak tűnik, nem repedt). Még egy jelenség hátul a dob mögött ahol a szíj fut a nagy keréken minden eléggé fekete poros. Nem tudom hogy ez a gumi szíjjról származik vagy a motorból...

2019. jún. 7. 22:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Már előző pénteken kész lett volna a mosógéped, ha kihívod a szerelőt... Szerintem totál sötétben tapogatózol, mert a hibának semmi köze az elektronikához. Nem is értem mit vársz, egy újratekercseléstől hogyan tudna megjavulni? Úgy eleve a tekercsek nem is érintkeznek semmivel, ami miatt szorulna a motor.
2019. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Az elektronikát már egy jóideje kizártam, pláne miután rámértem a passzív alkatrészekre. A "tekercselős" meg nem csak tekercselni tud egy motort. Mondtam hogy szénkefe és 2db csapágy csere kéne + a csapágyházra ránézni hogy nincs e kikopva, meg úgy nézze át.

Ha az embernek van ideje/kedve és némi technikai érzéke + basic szerszámai akkor kell ide szerelő. Mivel szabin vagyok nekem mindegyik megvolt most :D Egyszerűen cserélhető modulokból áll egy ilyen gép amit hagyományos szerszámokkal tudsz cserélni. Motort csak azért nem akarok újat venni bele mert 30-40 körüli árakat kaptam alkatrész boltokból annyit meg nem ér a gép :D

2019. jún. 14. 00:44
 13/13 A kérdező kommentje:

Visszajött a motor. A forgórész újratekercselve, kommutátor felcsiszolva és a csapágyak kicserélve.

Próbaképp beletettem a gépbe és már forog a szíjjal együtt.


A neheze most jön, kitiszítani a gépet alaposan és a rozsdától megszabadulni :)

2019. jún. 25. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!