Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nincs lassabb fokozat a...

Miért nincs lassabb fokozat a (szobai) ventilátorokban?

Figyelt kérdés
Vagy csak túl olcsókat néztem? Eddig mindegyiknél a leglassabb fokozat is nagyon gyors volt. Milyen technikai vagy anyagi akadálya van, hogy ezt gyárilag meg lehessen oldani? Van egy viszonylag olcsó porszívóm, abban pl. fokozatmentesen állítható a sebesség, és a legalacsonyabb tényleg lassú, alig szív (kemény felületre pont jó azért).
2019. jún. 16. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Enyémen 3 fokozat van, a leglassabb tényleg lassú. Nem márkás ventillátorról van szó, több mint 15 éve vettem.
2019. jún. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:
100%
A porszívóban szénkefés motor van, a ventilátorban meg aszinkron motor (jellemzően). Az előbbi fordulatszámát technikailag sokkal egyszerűbb széles tartományban szabályozni mint az utóbbit.
2019. jún. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pont tegnap vettünk egy viszonylag egyszerűbb ventillàtort, azon is van night/nature mód, ami azt jelenti, hogy változtatja a forgás sebességét, a majdnem leállótól kezdve a választottig vagy a legnagyobbig. Nem tudod lefixálni, szóval "hullámzóan" megy, de van benne lasabb rész a legkisebb állandó fokozatnál.

Úgy vettem észre, hogy az újabb készülékeken, ami nem a legalapabb hàromgombos, már mind rajta van ez.

2019. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A decibel értéket nézd!

Amik halkabbak, azok valószínűleg ezt lassabb forgással érik el elsősorban (és csak másodsorban a minőséggel).

2019. jún. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy jó dimmerrel meg lehet oldani.
2019. jún. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. jún. 16. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!