Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klímának árt e az, hogy ha 1...

Klímának árt e az, hogy ha 1 nap 2-3 -szor be kapcsolod és ki kapcsolod?

Figyelt kérdés
Megy egy darabig nem egyből kapcsolom le csak munka miatt így vagyok itthon és egyéb elfoglaltságaim miatt.

#klíma #bekapcsolás #kikapcsolásm
2019. jún. 27. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Gyárilag alkalmas az ilyesmire, hogy ha kell, akkor be lehessen kapcsolni, illetve ki.

2019. jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megnyugtattál mert anyám nagyon megijesztett ezzel,hogy lehet,hogy ez árt neki.
2019. jún. 27. 16:45
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam használni,hogy mikor hazajövök bekapcsolom 1-2 óra hosszára utána kikapcsolom és ezt ismétlem meg napi 2-3-szor.
2019. jún. 27. 16:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2-3 ki-be kapcsolás nem szabadna, hogy gondot okozzon.
2019. jún. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
napi 10 ki be kapcsolás sem ártana
2019. jún. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem árt. Én is így csinálom.
2019. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Ennyi ki-bekapcsolás nem árt, de alapvetően az inverteres klíma folyamatosan szabályozza a teljesítményét, hogy az adott hőfokot tartsa, így az ideális működés az, ha folyamatosan be van kapcsolva és alacsony áramfelvétel mellett szinten tartja a hőfokot. Nem kell háromszor akkora fogyasztással megküzdenie a felmelegedett szoba visszahűtésével, mikor hazaérsz. Ez mondjuk megdől, ha egy viszonylag kis helységben van a klíma, mint nálam is. Ilyenkor tényleg érdemesebb lehet ki-be kapcsolgatni, mert lassan melegszik fel a helység, de gyorsan le lehet hűteni, hiába nem ment órák óta a klíma. Esetenként így kevesebb is a fogyasztása, mint ha folyamatosan menne. Munkahelyemen a szobámhoz képest legalább háromszor akkora tér van, amit hűteni kell és van hőtermelés is a kinti melegen kívül. Ha itt kikapcsolnánk a klímát, akkor bent jóval melegebb lenne, mint kint, másrészt fél napig tartana, mire elviselhetőre lehűlne ismét a hely. Tudom, mert valaki hűvösebb időben inkább ajtót nyit, én pedig klímázok és már ekkor másfél-két óra kell a klímáknak, mire ideális lesz a hőfok és nem folyik rólam patakokban a víz.
2019. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gabesz147 ***** válasza:
Nem árthat, mindenki úgy használja, ahogy akarja, Én se járatom egész nap, hiába tud leszabályozni, elég pár óra, olyan a lakás.
2019. jún. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem árt. Én is este kapcsolom be egy pár órára, de így is leszabályoz, felesleges mennie állandóan.
2019. jún. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!