Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Érdemes régi fagyóra költeni?

Érdemes régi fagyóra költeni?

Figyelt kérdés
Működik kifogástalanul, viszont ajtógumi cserés úgy néz ki, az ajtó mechanikája se a legjobb már, nem olyan passzentos már az sem, de a kompresszor teljesen jó, most is -22 fok van a fagyóban. 30 éves a gép, nem szívesen cserélném le ezért, mert rokonságból is sokan vettek újat, aztán valahogy mindegyik idő előtt megadta magát, a benne lévő összes cucc kuka, tény, hogy kevesebbet fogyasztanak, de nálam úgyse jelentős a rezsi, így nem spórolnék vele annyit, tudom sok kicsi sokra megy, de nálam kevés ez a kicsi. Egy új szigetelő gumi 7k pl. De kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.
2019. júl. 5. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem vennék, ha javítható.

Kötudott, hogy az újabb gépek eleve rövidebb időre vannak tervezve: mosógép, hűtő, tv pár év alatt megy tönkre, hogy vegyél minél újabbat.

Ezt TV szerelő és még egy másik műszakis ismerősöm is megerősítette - szóval nem én találtam ki.

A hűtő/fagyasztóm 14 éves , a TV-m is és imádkozom, hogy még sokáig húzzák :-)

2019. júl. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*köztudott
2019. júl. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is beszéltem egy szakival erről még 1-2 éve, az mondta, hogy még kompletten felújítani is érdemes ezeket a gépeket, ha kompresszor megadja magát akkor is.
2019. júl. 5. 16:58
 4/5 A kérdező kommentje:
Viszont nekem is van 17 éves TV-m, hűtőm is. Lekopogom, azok még teljesen jók. Viszont az Electrolux mosógépemre már ráköltöttem egy csomót. Vannak kivételek biztosan, de nyilván a tervezett elavulás korszaka van. Csak akkor tudnám mit ér az energiatakarékosság, környezettudatosság, ha 5 évente lehet kidobni a hűtőt, mosógépet, stb. Üzlet ez is nyilván. Na mindegy, csak felhúzom magam. :D Köszönöm a válaszodat, akkor maradni fog a fagyó. :D
2019. júl. 5. 17:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor mégis mi a kérdés?
2019. júl. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!