Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kombinált hűtő miért nem hűt?

Kombinált hűtő miért nem hűt?

Figyelt kérdés
Kombinált alul fagyasztós, 1 kompresszoros hűtőről van szó. Az a fagyasztó hőmérséklete rendben van, csonttá fagy minden, ahogy kinyitom az ajtót, "gőzölög". A hűtőtér viszont az istenért nem akar lehűlni, vagy csak nagyon nehezen, 2-es állás alatt kapcsol csak ki, 7-8 fok van a hűtőtérben, néha nagy nehezen letornássza magát 6.5-re is. Ajtók rendben vannak, mert teszteltem, kikapcsoltam a hűtőt, 1 óra múlva is szinte ugyanannyi volt a hőmérséklet a hűtőben. Én gázhiányra gyanakszom, vagy az is lehet egy alapos takarítás is ráférne a hátsó rácsra. Nem nagyon volt tisztítva, 18 éves hűtő egyébként.
2019. júl. 8. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Elment a gáz
2019. júl. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt furcsállom. Mert, ha teljesen elszökött volna, akkor 1-esen se kapcsolna ki. Vagy nem tudom.
2019. júl. 8. 00:17
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként hallok zizegő, vagy "krappoló" (:D) hangot a kompresszorból, vagy nem is tudom milyen hangot.
2019. júl. 8. 00:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Dugulás.

[link]

2019. júl. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
S ennek mennyi lehet a javítási költsége? Hallottam olyat is, hogy áramtalanítani kell a hűtőt, aztán határozott mozdulatokkal meg kell lökdösni. Hát nem tudom...
2019. júl. 8. 14:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt fullra nem értem. Éjszaka hagytam 2-es fölött valamivel, a hűtőtérben alul a zöldségtároló felett 2.5 fok van, följebb valamivel 4-5. Most vagy rendbe jött, vagy nagyon meleg volt. Mert most jól lehűlt a levegő bent is. Konkrétan a hűtőtér is fagyaszt. Lehet a szellőzés ennyit számítana? Mert van, hogy kánikulában 10 fokra is felmegy a hőmérséklet. Ez most meglepett.
2019. júl. 8. 14:32
 7/8 D.O.81 ***** válasza:

Az abszorpciós hűtés és a kompresszoros hűtés között ég és föld a különbség, de a dugulás nagy ritkán összejöhet!


Mivel az egykompresszoros kombi hűtőknél a hűtő és a fagyasztó köre párhuzamosan van kötve és a hőmérséklet figyelés csak a hűtő részben van, ezért van az, hogy fagyaszt, mint a veszedelem, mert a hűtő oldalon kevés a hőelvonás. Ez azért lehetséges, mert a kompresszor a kondérjában olajban ül. A hűtőközeg az olajat oldja, így az a kompresszorból kis mértékben kihordásra kerül, ami az elpárologtató szűkületében keresztmetszet csökkenést okoz, okozhat. Emiatt a sűrített és cseppfolyósított közeg könnyebb utat keres és talál magának a fagyasztó elpárologtatóján keresztül.

Elvileg a készülék durva léptetéses mozgatása kimozdítja az olajat a szűkületből, de ez nem garantált eredmény hoz. Lehet, hogy működik, lehet, hogy nem.


Üdv.

2019. júl. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Lehet a szellőzés ennyit számítana? "

Csodálkozni fogsz, de hogy bent hideg legyen, kint is hidegnek kell lenni. Ha a gép mondjuk tud 40-45 fok különbséget, akkor 30 fokban rossz szellőzéssel már nem is lesz olyan hatásos.

Egyébként a pl. 10 fok különbség a fagyasztónál még elmegy, nem lesz benne -20 fok csak -10, a hűtőtérben 10 fokkal melegebbet pedig megtapasztalhattad.

2019. júl. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!