Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért meleg a mélyhűtő motorja?

Miért meleg a mélyhűtő motorja?

Figyelt kérdés
Újfajta mélyhűtőnk van.Most tapasztaltam hogy nem mindig kapcsol ki és nagyon meleg az eleje.Gondoltam biztos hogy a meleg időtől.Levettem ahol van a motorja a védő rácsot.Akkor vettem észre hogy a motorja is nagyon de nagyon meleg.Elkezdtem ventilátorral hűteni.De semmit nem értem el vele.Továbbra is elől és a motorja is meleg.Mi lehet a baj.Ja a mélyhűtő 4-5 éves.
2019. júl. 10. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért meleg mert működik,egy villanymotor van benne ami keringeti a gázt,a normál hűtők motorján szokott is lenni egy tálca ahová a automatikus leolvasztáskor keletkező víz kerül hogy majd motor elpárologtassa.
2019. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem meleg, hanem forró.

Sokan félreértik ezeket a dolgokat, mintha valami hímes tojás lenne.

Vas, réz, szigetelőanyagok. Ami a kezednek forró, ezek meg sem "érzik".

Értsd: így normális.

Lehetne magyarázni az alkalmazott egyfázisú aszinkron motor sajátosságait, hogyan oldják meg benne a segédfázist (fázistolást), kondenzátor nélkül, ami itt még pluszban hozzájárul a melegedéshez, de inkább nem részletezem. Ezek ilyenek és kész.

Ha baja lesz, azt észre fogod venni.

2019. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"a motorja is nagyon de nagyon meleg."

Amit motornak mondasz, az a kompresszor.

Benne van egy motor és egy dugattyús sűrítő. Ami összepréseli a hűtőközeget, az ettől marhára felmelegszik.

A gőzkompressziós hűtőgépeknél ez normális.

2019. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Ha a készülék nem kapcsol ki, akkor vagy valahol hibás a szigetelése, vagy a kondenzátorának nincs megfelelő szellőzése, így a készülék nem képes rendesen a környezetbe "szivattyúzni" a meleget a hűtött térből.

A kompresszor melegedése normális. Viszont egy rácsos csőkígyónak a hátulján kellene látszódni, aminek persze forrónak kell lennie ebben a helyzetben. Ha azt a gyártó a készüléken elrejtette, akkor sajna így jártál. Annyit tudsz tenni, hogy jobban elhúzod a faltól, hogy jobban szellőzön.


Üdv.

2019. júl. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
S érdemes egy ventilátort is berakni mögé, vagy mellé.
2019. aug. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!