Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért baj ha túl van méretezve...

Miért baj ha túl van méretezve a klíma?

Figyelt kérdés
30nm es szobába szeretnék 5kw os klímát, tudom hogy nagyon erős lesz hozzá, az ár nem számít, mégis le akarnak róla beszélni, mi az oka ennek?
2019. júl. 11. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem akkarják, hogy fagyasztó legyen a szobádból.
2019. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*akarják
2019. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert irígyek az emberek. Ekkora klímával az asztalon is megsül a tojás, vagy ha hűtesz, megfagy a söröd. Ezért.
2019. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De ha be van állítva egy hőfokra , akkor nem hűt tovább.

Úgy hogy ha az ára is megfelelő neked akkor vegyél olyat.

2019. júl. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még az on/offos klímáknál érteném, mert az vagy fagyaszt, vagy leáll, s újból szauna van. Ezzel szemben a maiak már leszabályoznak. Én nagyon bánom, hogy nem figyeltem oda még 3 éve, laikus is voltam a témában, s hagytam, hogy egy 70nm térbe, egy 2.5 kw-os klímát tegyenek, persze jó drágán, mert 3+ A-s. De tervben van egy 7 kw-os klíma. Szóval egyáltalán nem baj, ha nagyobb. Tanulj az esetemből, s ne hagyd magad! Illetve zavard el jó messzire az ilyen “szakikat”!
2019. júl. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom!


30 éve foglalkozom ezzel és a mai napig is vannak felhasználók akik heti szinten zavarnak telefonon, hogy túl hideg van és fáznak, hiába az inverteres klíma. Sajnos ennek is van kapacitása amit általában órára adnak meg, de ha csak 15 percet veszek alapul, akkor is több száz légköbméter hideg levegő csapna pofán ami egy 30m2-es szobában egy 5kw-os gép esetében nem valami kellemes, majd teheted 28 fokra vagy 30-ra. De akkor meg minek klíma?


Ennyi erővel már akkor fűthetsz is, de nyáron ez is furcsaságba menne. Ha minimum 25/75%-os téglalap alakú a szoba akkor van esélyed, ilyenkor hosszanti irányba ellentétesen kell elhelyezni a gépet a tartózkodás helyhez képest. De, akkor állandóan a szoba másik végébe kell, hogy legyél, így nem direkt kapod a hideget az arcodba.


Sajnos a hűtéstechnikára még mindig vonatkoznak a fizika szabályai és meglepő mód fognak is :)


Minden esetben igaz az, hogy ha egy hermetikusan elzárt teret hűteni akarsz ahhoz minimum 10-15 fok hőmérsékletű differencia kell az aktuális hőmérséklethez képest, főleg a gép kezdeti indulásakor.

2019. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vedd meg nem fogod megbánni. lehet hőfokokat állítani nem kell a leghidegebben. és nem kell mindig bekapcsolva lennie. nyugodtan vedd meg.
2019. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!