Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Haldoklik a mosógépem. Milyet...

Haldoklik a mosógépem. Milyet érdemes venni manapság?

Figyelt kérdés
Egy régi, 17 éves Electrolux felültöltős masinám van, már eléggé a végét járja, kellett már sokat költeni, volt dobcsere, elektronika is volt cserélve. Szóval mindenképpen kell egy új. Ahogy hallottam a túl bonyolított gépeket kell kerülni. Nekem tényleg nem kell semmi extra, csak mosson szépen az új gép, s legalább egy 7-8 évet kibírjon. Zanussi, Electrolux, Aeg ezeket néztem ki. S ahogy néztem pont az olcsó Zanussi az, amiben nincs annyi minden, egyszerűbb is, mint a drágább társai.
2019. júl. 23. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Felhívod a mosógépszerelőt, hogy melyiket javítja legszívesebben. Na azt kell megvenni.

Amelyikkel nincs sok munka, annak olcsóbb a javítása.


Nekem mondta a szerelőm,hogy ameddig csak lehet nagyon vigyázzak a régi mosógépemre, mert ebben még volt anyag, a mostaniakban nem tud megbízni és sokat már úgy csinálnak meg, hogy nagyon nehezen lehessen javítani.

2019. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

2. variáns!

Felhívod a mosógépszerelőt, és megkérdezed tőle, melyik mosógépet nem kellett még javítania?

2019. júl. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól van 2-es, dobtam egy "ződet" a szemfülességedért.

:)

2019. júl. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mit veszel, 4-5 év múlva javíttatni kell. Kérdezz meg egy szerelőt melyik márkákat lehet a legegyszerübben/legolcsóbban javítani. Nekem Lg-van, igaz csak egy éves de nem bántam meg. Nagyon halk, nem mozog, és minden ruhánk tiszta, illatos. És a legfontosabb, hogy nem gyűrődtek. A régebbi kb 6 éves Electruloxom mindent gyűrt. Kímélő program pedig kb mindent vízesen hagyott. Lg-nél ez nincs, nekem tényleg tökéletes csak ajánlani tudom!
2019. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a Zanussi olcsóbb és egyszerűbb, de az ismert márkák közül pont az egyik legrosszabb minőség, abszolút nem annyira megbízható!

Nekünk is felültöltős mosógépünk van, és volt is, mindkettő Whirlpool, nagyon bevált! Az előzőben egyszer ki kellett cserélni a dob körüli tömítőgyűrűt, ami filléres dolog volt, azon kívül semmi, összesen 8 évig volt jó! A mostani pedig már 9 éves, tavaly tönkrement benne a szivattyú, és egy teljesen idegen szerelő cakpakk 12 ezerért cserélte ki (alkatrész + munkadíj együtt), és azóta is tökéletesen működik tovább!

Szóval olcsóbbak közül a Whirlpool-t nagyon tudom ajánlani, az AEG viszont elég drága, 120 ezer Ft körül kezdődik legolcsóbban, de arra sokan mondják, hogy "örökéletű" !

2019. júl. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem mosógép, de figyelemre méltó az életkora.


1976-ban még az NSZK-ból a rokon hozott be egy elektromos átfolyó rendszerű vízmelegítőt. 18KW-os teljesítményű, szóval aláállsz a zuhanynak és jön a meleg víz a végtelenségig.

Valószínűleg van benne valami elektronikus vízkő mentesítő is.

Javítani nem kellett, tisztítani nem kellett.


Számoljunk csak:

43 éves és simán megállja a helyét egy modern fürdőben is, olyan kicsi az egész, mint 2db 5 literes konyhai vízmelegítő.


Stiebel Eltron a márkaneve.


Akkoriban teljesen ismeretlen volt a Magyar piacon, most sincs dömping belőle.

2019. júl. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 csontosboglarka@citr válasza:
Nekem a Beko alapgépe nagyon bevált csak az ár miatt döntöttem mellette. Gyors program a kedvenc mert alig vagyok otthon. Halk jól végzi a dolgát.
2019. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!