Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefont válasszak? +...

Melyik telefont válasszak? + Mekkora tárhely ideális?

Figyelt kérdés

Szóval most állok egy új telefon vásárlása előtt de nagy dilemmában vagyok. Mivel én nem vagyok az az ember aki évente új telefont vesz és az a lényeg mindig a legújabb csúcstelefon legyen nálam stb.

Szóval most jön ki ugye a note 10 ami miatt gondolom olcsóbb lesz a note 9. A másik amivel szemezek ennek a "tesója" az S10+ a legtöbb ember ezt a két telót hasonlítja össze és valami nagy vetélytársak lettek vagy nem tudom :D

Szóval pontosabban: Note 9 512 GB vagy S10+ 128 GB

Mivel 10 ezer eltérés vagy nagyjából így nézhetjük reálisan, hogy ugyan azért a pénzért mit kapunk. Nekem tetszik nagyon a note 9 de kicsit régebbi és olyan gyengécskének tűnik (a másikhoz képest ugyan annyi pénzért) Mert 4100 helyett 4000 mha akkumulátor aztán az ujjlenyomat beolvasó hátul van és ilyen panel van neki másiknál a képernyőben van DE ami engem leginkább az S10 fele húz az a kamera... Annyira sokkal szebb a képe.. Meg a szelfinél is 2 kamera van hátul meg 3 szóval ez nagy előrelépés és én szeretek fotózgatni most is vagy 3000 készített kép van a telómon (kép+videó igaziból) és ezért is kellene a sok tárhely. Most 16+32 GB van és már olyan egy éve törölgetek és spórolgatok képeim 40-50% a gépemen van mert nem fér rá, vagy a felhőben. Szóval nem csak számra de minőségre is többe tud az S10 meg a felülete szebb mert a képarányokat is lehet egyből állítani és nem kell a menüben szórakozni, gyorsabb praktikusabb.

De vannak ugye mindkettőben negatívumok is, S10 nél nem tetszik így elsőre ez a 2 kamera lyuk, szeretek filmeket is nézni telón szóval ez nem tudom mennyire zavarna... Notenál ugye se notch se kameralyuk ez ilyen aranyközépút és ez tetszik benne. Note 9 nél meg van mondjuk értesítési LED az is menő.

Több hete agyalok már ezen és egyszerűen nem tudok dönteni... Voltam plázákban, nyomkodtam mindkettőt és mindkettő prémium nagyon jó de mégis dönteni kell.. Esetleg tudtok valami tanácsot adni?



2019. aug. 6. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezeknél a telefonoknál már mindegy melyiket veszed, egyiket sem fogod megbánni.

Mindkét telefon 220 ezer körül van, ami nem kevés szóval jól át kell gondolnod.

A tárhely az személyfüggő. Nekem például a 64gb bőven elég tud lenni, és rengeteg appom, képem+videóm van az s8-amon.

Mivel egy árban van, én mindenképp azt mondom, hogy az újabbikat vedd. Az s10+-nál ugyancsak 128gb tárhely van ellenben az 512-es note 9-el, de attól még ugyanúgy bőven elég tud lenni.

Az értesítési led és a kameralyukat hamar megfogod szokni, nyugi. Egy idő után nem lesz olyan zavaró, plusz egy csomó vicces háttérképet be tudsz állítani ezzel.

Én az újabbikra szavazok. Kicsivel tovább lesz támogatva, és később fog elavulni.

Ugye nekem jelenleg s8-am van, és eléggé hasonló design-t kapott az s9 és a note 9 is. Viszont én amikor kézbe veszek egy s10-et mondjuk, és utána újra kézbe veszem a sajátom, kicsit úgy érzem, hogy kezd ez a design kiöregedni. És ha te is a note 9-et választanád, lehet te is ezt éreznéd. Viszont majdnem 1 árban vannak, szóval mégis rosszabb lenne az érzet, hogy most az is lehetne a kezedben.

A note 10-et mindenképp várd meg, lejjebb nyomhatja mindkét készülék árát.

Ha nem előfizetésre veszed, akkor árukeresőn figyelgesd a legolcsóbbat.

2019. aug. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megbánni max azt fogom ha rossz készüléket veszek vagyis rosszul döntök most, és igen nagy pénzről van szó ezért is nehéz...

Nem tudom én se milyen lennék ha ennyi tárhelyem lenne.. Most van kb 40 giga és az kevés ha lenne 110? Asszem annyi amit ki is használhatok a többi a rendszernek van. Nem tudom elég lenne-e... Ugye van SD kártyám az jó meg minden de a leggyorsabb mégis csak a telóról. Filmnézésnél lehet zavarna az a nagy kameralyuk azon agyalok vagy csak így youtubeozás stb ahol az egész kép kell, esetleg játékoknál? Ami az előnye az a hátránya, nagy és jó kamera csak sokat foglal és elrontja az összképet...

Értesítési led nincs az S10 ben pont ez nekem egy kicsit hátrány :/

Igaziból a note 9 többet tud csak gyengébben, mindent IS tud de cserében valamit gyengéd (de tud) az ilyen tényleg 0 kompromisszum telefon. Csak kb nincsenek erősségei (najó a S-pen) inkább mindenhez egy kicsit ért.

Note-ot amúgy is megvárnám egy nap XD De nem lesz 350 ezrem rá szóval csak nézem :D De remélem én is leviszi valamivel a többit. És árukeresőn szoktam mindig vásárolni :)

De köszönöm szépen a kommentedet!

2019. aug. 6. 10:38
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Én a 128-as S10+-t vettem, mivel kihasználom az SD kártya helyét dual SIM-re, nem tudok bővíteni.

Előző teló egy 64GB-os S8+ volt, egy 64GB kártyával megtoldva, onnan áthoztam mindent, hát bizony kezdek beszorulni a tárhellyel.

Persze, mondjuk 4-5 éve én sem hittem volna, hogy egy telóban 128GB kevés lehet, de bizony itt a szitu.


2,8 GB fotók

16,3 GB videók

11,4 GB zene

57,4 GB dokumentumok (e-book főleg)

38,6 GB egyéb (?)

2019. aug. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kommentedet! Igazán hasznos!

Nyilván mindenkinél más de jó látni egy felhasználó hogyan áll vele :)

Az egyébet nem tudod megnézni mit takar? Gondolom a rendszer számára fenntartott hely de én úgy olvastam az csak 18 és 128 ból 110-et használhatsz az a majdnem 40 nekem kicsit soknak tűnik :/

Hogy van ez a dual sim dolog? 2 sim kártya VAGY 1 sim kártya és egy SD kártya? Gondolom olyan nem is létezik, hogy 2 sim kártya és 1 SD?

2019. aug. 6. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!