Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 1A töltővel egy 10000mAh...

Kocsis0328 kérdése:

1A töltővel egy 10000mAh powerbankot mennyi ideig kell tölteni?

Figyelt kérdés

2019. aug. 11. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Tízben az egy hányszor lehet meg..hmmm. nem tudom. Csak valaki kiszámolja.
2019. aug. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Ha tudod számold ki, de a Li akkuk töltése alatt a töltés áram idő teltével erősen változik.

Kezdetben relative nagy árammal tölt, ca. 2/3-ad 3/4-ed töltésig, utána még legalább 3-szoros idő a maradék töltésmennyiség.

A töltésvezérlők tudják a dolgukat..

Itt árnyalja a dolgot, hogy ehhez a powerbankhoz legalább 2-4 amperos töltő kellene, de semmi vész,

ezzel is feltölti tippem szerint rámegy 15-20 óra.

2019. aug. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogyan kell kiszámolni.
2019. aug. 11. 20:55
 4/9 anonim ***** válasza:
13%

Honnan tudjam a powerbankod töltésvezérlőjének a karakterisztikáját.

Mégha tudnám is, mint arra céloztam, a töltőd nem való hozzá, így nincs mit számolni. Azért tippeltem.

Nem volt elég világos amit leírtam???

2019. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
29%
A töltő 5V-ot ad le. 5V*1A=5W Ugyanekkora teljesítmény átalakítva az akkumulátor feszültségére (kb 4 Volt) 1,25A ami 1250mA A lítium-ion akku hatásfoka nagyon magas, 99,9% (kösz Wikipedia) ezért körülbelül 10000/1250=8 óra idő szükséges. De mivel a töltés végső fázisában már lassabban halad a dolog, ennél tényleg több idővel kell számolni. Úgy gondolom hogy 10-12 óra reális lehet.
2019. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Miután az akku feszültsége változó, ezért van a névleges feszültség (angolban nominal), azaz átlagos középérték, ami az ilyen számításokat is megkönnyíti. Vagyis azzal szokás számolni, noha töltés közben kicsit más a helyet, mint kisütésnél, mert a soros belső ellenálláson eső feszültség hozzáadóik, nem levonódik.

A 4,35 V-ig tölthető celláknál már 3,8 V a névleges feszültség, sok power bankban is ilyen van.

3,8V x 10Ah = 38 Wh energiát tárol névlegesen.

38Wh / 5W = 7,6 óra.

Viszont azt bárki érzékelheti, hogy töltés közben hő formájában is elszáll valamennyi energia, tehát azt is be kell vinni, többlet idő formájában.

Ha a töltésszabályzó nem kapcsolóüzemű (DC-konverziós), hanem áteresztő (disszipatív) elven működne, akkor viszont tisztán az árammal kell számolni, de disszipatív szabályzót csak 1 A-ig szoktak alkalmazni a telefonokban is.

Ha feltételezzük, hogy a power bank szabályzója nagyobb árammal is képes tölteni, az már konverziós áramkör szokott lenni.

2019. aug. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Ne írj privátot, ez nem magániskola és én nem vagyok magántanár. (Legfeljebb a tanulóim mestere, vállalkozásomon belül.)

Írhattad volna ide is a kérdésed:

- Leegyszerüsitenéd?

Válaszoltam is volna rá:

- Nem.

2019. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Miért?
2019. aug. 11. 22:23
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Mert világosan elmagyaráztam mindent.

Ha nem érted, azt úgy tekintem, hogy kvázi megsértetted a fizikát, értetlenkedéssel, tanulatlansággal, általános iskolai oda nem figyeléssel.

2019. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!