Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonomba vásaroltam 36GB-os...

Telefonomba vásaroltam 36GB-os memóriakártyát. Csak 16mb-ot mutat a számitógép. Formázastól lehet?

Figyelt kérdés

Mikor eloszor a számitógépbe raktam, hogy zenét másoljak rá felajanlotta a formázast. Utána lattam, hogy csak 15.8mb nem 32gb, amint ir a csomagolása.


Csokkenhetett a formazastol? Vagy elev rossz volt?


2019. aug. 12. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Én inkább átverésre gyanakszom. Kínából jött? Amúgy így is ráfér kb. 200 óra zene, ami elég lesz egy darabig.
2019. aug. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Sokat számít a forrás, ahonnan vetted, amivel segíthetnél másoknak is, illetve a tapasztaltabbak neked is jobban tudnának segíteni.

De akkor én sem írom meg, hogy mit kellene tenni, míg nem adod meg a beszerzési forrást.

2019. aug. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
71%

Első két hozzászólás nagyon segítőkész, szóval inkább segítek én:


Fontos lenne tudni, hogy milyen márkájú a memóriakártya. Az is lehet hogy pont kifogtál egy gyári hibásat, de szerintem jóval nagyobb az esélye annak, hogy szimplán átvertek. Ha egy megbízható webshopról rendelted, érdemes lenne nekik írni egy emailt, hogy a termék hibás, és cserét szeretnél vagy pénzvisszafizetést, amire a fogyasztóvédelem szerint 14 napod van. Ha viszont az a gyanúd hogy átvágtak, és az internetről rendelted, és neadjisten adtak számlát, be kell vele menni a fogyasztóvédelemhez, ha további lépéseket akarsz tenni, bár én úgy gondolom hogy ezt tanulópénznek kell felfogni.


Piacon / bazárokon / hirdetési portálokon nem érdemes vásárolni elektronikai eszközöket, kizárólag megbízható boltokból, nagyáruházaktól.

2019. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

2 dollár volt a kínai webáruházban? Dobd ki és vegyél megbízható helyen.


"Csokkenhetett a formazastol?"

Ezt miért kérdezed? Cselekedj.

2019. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
olvastam már 2 Tb -os memokártyáról, ami 8Gb-s volt :( viszont véletlenül nem a telód belső memóját nézted, egy ismim igy tévedt el
2019. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Ha telefonba vetted, akkor a telefonnal formázd!


Amúgy valóban ha kínából vetted, vagy jófogáson „óccóba”, akkor lehet átverés.


Itt egy megbízható oldal. Én innen rendelek, meg a prohardver fórumos közösség általában.

[link]

2019. aug. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kingston markaju memoriakartyat vettem.

Volt mar ilyenem korabban is, nem volt vele problema.


Ebayrol vasaroltam, tehat nem gond a panasztetel/garancia stb. Csak tok hulye vagyok ilyenekhez, es biztos akartam lenni, hogy nem en szurtam el valamit.


A memorikartyat pedig az adapterrel a szamitogepbe helyeztem be, tehat biztos hogy jot neztem.

2019. aug. 12. 21:16
 8/9 anonim válasza:
Akkor viszont lehet hogy átvágtak egy hamisítvánnyal. Ebayről nem érdemes rendelni semmilyen elektronikai cuccot.
2019. aug. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Vissza kellett kuldenem a rossz kartyat, ok alltak a koltseget, es mar kaptam is helyette egy masik, ugyan olyat, ami teljesen rendben van.


Szo nem volt semmi atveresrol, csalasrol, hamisitvanyrol...

2019. aug. 15. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!