Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Már megcsináltam szűkebb...

Már megcsináltam szűkebb baráti körben, ti mit szóltok ehhez a kisérlethez?

Figyelt kérdés

A lényeg az volt, hogy fogtam 12 db különböző kinai telefont és 1 iPhone x-et, 1 Samsung S9 et, 1 Huawei 30 at letettem őket az asztalra és ltakartam őket papirral, de a kiejlzőket kivágtam. Mindegyiken elinditottam a TV1 hiradós stúdióképet ugye az atomjó minőség, mindegyik max fényerőre. Márkanevek nem látszottak :-) És ez volt a lényeg benne.

A szűkebb baráti kör 17-en voltak, nők férfiak. Látvány alapján melyiket választanák.

Nos végeredmény : 1 választotta a Huaweit, 1 nő a Samsungot.

Az összes többi pedig 5 egyéb "gagyikinai" -t választott, mint számára legjobbat.

Részemről ennyit erről meg a márkanévbűvöletből, meg az összes olcsó kinai szargagyi előitletekről.



2019. aug. 17. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Akkor most csinálj egy olyan tesztet is, hogy melyik milyen stabil, milyen az összeszerelés minősége, az anyaghasználat, a támogatás, meddig van hozzá frissítés, nem sorolom tovább. A kijelző egy paraméter az ezer közül, OK, legyen egy pont a gagyinak. Nézzük tovább.
2019. aug. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már bocs, de kit érdekel az android frissitése ?

Ha veszel egy kb 50e ftos telót, azt is 5 évig akarod használni, neeem. Manapság egy telefon max. egy évig időszerű, utána jöhet a következő, mert annyit változnak paraméterekben, mindenben. Akkor nem mindegy, hogy van e támogatás ?

Most azt várod soroljam fel a kinaiakat, amik benne voltak a sorban ? Én mindet használtam, bocs ez a hobbim, hogy max 2 hónapig használok egyet.

Ja, igaz nem több Gb-os játékokkal nyűvöm őket, "csak" dolgozom velük office-os dolgokkal.

De valami oka csak van, hogy 2008 óta szinte a legnagyobb iPhone b...uziból, mára iPhonetagadó lettem és nem szubjektiv okok miatt.

2019. aug. 17. 09:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Az meg hogy a tiniknek pózolásra kell a teló ott a legfontosabb a logó, hogy látszódjon ki mennyire menő :-)
2019. aug. 17. 09:04
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Nettó baromság amit írsz. Négy éve használom ugyanazt az iPhone-t, és ahogy elnézem még legalább két évig jó lesz. Tehát igen, öt évig használok egy telefont legalább, sőt úgy néz ki hogy tovább. Kifogástalanül működik. Ennyit a divat majmolásról és a menőzésről.

Ha munkatelefonnak kell és az elődleges szempont a megbízhatóság és a stabilitás, akkor a kínai vackok között különösen rossz helyen kereskedsz. Nem csodálom hogy kéthavonta cserélsz. Ha egyszer vennél egy normalisat, akkor nem kellene.

2019. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel nyugodtan letesztelhetnéd a hangszóró hangminőségét, az akku kapacitását, a kijelző színhelyességét, és még sorolhatnám a szempontokat.

Amit te teszteltél, az egy paraméter - lehet, hogy neked fontos, nekem egyáltalán nem.

Mintha egy autón az lenne a lényeg, hány köbcentis a motor, semmi egyéb.

Egyébként nem értem, ha két hónapig használsz egy telefont, nem mindegy, milyen a kijelző? Mire megszokod, eldobod.

2019. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:

Rosszul közelíted meg a kérdést szerintem.

A leírtak alapján nem lehet pálcát törni egyik felett sem.


A használhatóság és a minőség megállapításához nem elég egyetlen szempont (jelen esetben a képminőség).


Autót sem az alapján kell venni hogy melyik néz ki a legjobban. Ezer fontos(abb) szempont van ezen kívül aminek jelentős része van a döntésben!

2019. aug. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hé, nem azt mondtam, hogy az iPhone nem jóó.

Azt mondom, hogy fele-harmada annyiért van ugyanolyan jó, vagy netán jobb is és használati összértékben, igazatok van, nem csak kijelző és képminőségben.

2019. aug. 17. 13:00
 8/8 Szirty ***** válasza:

"használati összértékben"


"az asztalra és ltakartam őket papirral, de a kiejlzőket kivágtam."

"Márkanevek nem látszottak :-) És ez volt a lényeg benne."


Lehet csinálni vaktesztet, de ez ahogy csináltad cseppet sem tükrözi a használati összértéket!

Túltoltad egy kicsit a következtetéseidet szerintem.

2019. aug. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!