Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Virusos lehet a telefon?

Virusos lehet a telefon?

Figyelt kérdés
Kaptam egy spamnek tűnő mailt, amiben benne volt az egyik valos email jelszavam, és azt irja, telepitett valamit, amivel a kameramat is le tudta menteni. Iphone-om van, ugy tudom, az nem lehet virusos. Illetve ha beviteli mezobe kezdek irni, 2-3 mp mig “tölt”. Ugye ez csak kamu lehet?

2019. aug. 25. 11:56
 1/3 Mr. V. ***** válasza:
100%

Valahova regisztráltál a mailcímeddel és ugyanazzal a jelszóval, mint amit a mail-ednél is használsz. Azt az oldalt feltörték és pl. elállították a belépési jelszavadat is, vagy talán még a mail-t is.


Ezt már nekem is írták 2-3x is. A mail-be nem törtek be, mert jelezte volna.


A laptop kamerája ha áramot kap (azaz működik), akkor világítana, de ilyen nem történt még, telefonon pedig minden programnál letiltottam a kamera hozzáférést és ahol mégis szükség lehet rá, engedélykéréshez kötöttem.


A fontos, hogy olyan oldalon törték fel a jelszavamat, ahol 2-3 éve nem jártam, azaz nem a rendszerem volt vírusos, hanem az oldalnak volt gyenge a védelme.


Ha bármit is telepített (amennyiben vírusról van szó és nem szimpla levélről), akkor azt a telepített dolgok között látnod kell, akár valamire hasonlító dologként: pl. 2db tárcsázód van.

2019. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam. Nem gondolom én se, hogy Iphone kamerát el tudná érni. Nálam is tiltva van böngészőből a kamera elérés, és semmilyen rizikós appot nem telepítettem. Viszont a Safari 200+ mega adatot ír ugy, hogy cache-t, minden webhelyadatot toroltem, ami korabban joval kevesebb volt, ezert aggodtam.
2019. aug. 25. 12:15
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem települt semmi, viszont a jelszavad kitudódott. Cserélj mindenhol!
2019. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!