Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ezek után a telefon töltőt...

Ezek után a telefon töltőt nem lehet használni?

Figyelt kérdés
Az egyik oldalon olvastam egyszer hogy egy fiút megrázta a töltő és egy szaki arról beszélt hogyha pl az usb csatlakozó sérült elszínezödőtt vagy vízbe esett akkor azt már nem szabad használni a kérdésem az hogy ha az usbt megérintem véletlenül izzadt kézzel az usb végét és megvárom hogy megszáradjon utána már nem használhatom a töltőt? De akkor mivan a kettős szigeteléssel az is véd nem? Egy ilyen probléma mit tud okozni pl zárlatos lesz a telefon vagy még ráz a töltő?
2019. aug. 28. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Ha vizes lesz az USB-dugó és be is dugják, akkor a feszültség hatására elektrolizál, zöldes lerakódás (patina) képződik, szétrohadhat, ami nyilván nem jó.

De ha vizes lesz és kiszárítod és nem rohadt szét (megnézed), akkor nincs gond.

Az egészen semmi köze a rázáshoz, mert egy normális dugasztáp elszigetel a hálózattól.

Más kérdés, ha hibás, gagyi, nem megbízható. Nagyon megbízni nem is érdemes ezekben (szakmabeliként én sem merném fürdőkádban használni, illetve családtagnak megengedni), de ha szigetelt a talpad (száraz cipő, papucs stb.) az megvéd az áramkör záródásától, csak másik kézzel sem kell radiátorhoz nyúlkálni.

2019. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Helyesbítve az érthetőség kedvéért:

Ha vizes lesz az USB-dugó és be is dugják a dugasztápot a konnektorba...

2019. aug. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem picit sargas a telo toltom vezeteke foleg afele ami a teloba megy bele, es mostanaban nem is nagyon tolt meg a telo is elegge merul nem tudom.. vajon ez az oka?
2019. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt nem a vezetékről (műanyagról) van szó, sőt nem is az USB-dugó külső fémrészéről.

A belseje, ahol az érintkezők vannak, tud korrodálni abban az esetben, ha vizes és a feszültség is jelen van (5 V elég hozzá).

Egy szétrohadt dugót pedig érthető módon már nem jó a telefonba sem bedugni.

2019. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!