Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Igaz az hogy ha átmegyek egy...

Igaz az hogy ha átmegyek egy másik országba akkor újra kell indítani a telefonom hogy legyen térerőm?

Figyelt kérdés

2019. szept. 3. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Próbáld ki.
2019. szept. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 meszike91 ***** válasza:
91%
Nem.
2019. szept. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, de mielőtt másik országba mész, be kell kapcsolnod a roamingot, ha még nincs bekapcsolva. Ha ezt a hatér közelében teszed, akár egy restart is jól jöhet.
2019. szept. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Ezt tudom. Illetve a kérdésben lévő dolgot szüleim mondták, de nem tudom elhinni hogy a mai világban ehez kikelljen kapcsolni határátlépés után vagy előtt a telefont, majd a túloldalon ismét be.
2019. szept. 3. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

"kikelljen kapcsolni határátlépés után vagy előtt a telefont, majd a túloldalon ismét be."

Jómagam a gyakorlatban soha nem teszek ilyet, mégis zavartalanul működik minden.

2019. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell. A magyar hálózat a határ átlépése után is még 1-2 km távolságig fogható, addig ott marad. Amint elmegy a magyar hálózat térereje, két dolog levetséges:

- Automata hálózatválasztásra van állítva a telefon. Ilyenkor felcsatlakozik a legerősebb térerejű hálózatra ami felengedi és ott is marad, amíg annak a térereje teljesen el nem megy. Akkor a folyamat megismétlődik.

- Kézi hálózatválasztásra van állítva. Ilyenkor csak segélyhívás módba vált, neled kell bemenni a hálózat beállítások menübe, hálózatkeresést kell indítani, majd a listából te választod ki, hogy melyikhez akarsz csatlakozni. Vigyázz, nem biztos, hogy mindegyik felenged, csak az fog amelyikkel a szolgáltatód roaming partnerségben van.

Egyikhez se kell a telefont újraindítani.

2019. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senki0608 válasza:
0%
Ezt asszem akkor kell ha eu-n kívüli országból átléptél eu-n belülre és ha egyből akarod használni a mobilnetet akkorazért indítsd újra mert lehet hogy még a másik ország hálózatára van csatlakoztatva és akkor leviszi a pénzt.
2019. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem ,én szoktam eun belül utazgatni és soha nem kellet újra indítani magától csatlakozik az új hálózathoz.
2019. szept. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!