Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire vagy telefonfüggő?...

Mennyire vagy telefonfüggő? Hány órát/napot bírnál ki mobil nélkül?

Figyelt kérdés

Csak azért érdekelnek a válaszok, mert egy iparág épült arra, hogy embereket a totális magányba hajszoljanak az elektronikus eszközökkel. A mai fiatalok 99°%-a a telefonját nyomkodja éjjel-nappal. Nem beszélget, nem nézelődik, nem ismerkedik, nem olvas könyveket, csak és kizárólag a mobilt nyomkodja. Erre panaszkodnak a szülők, tanárok, tulajdonképpen mindenki.

Mikor lesz ciki a kockulás? Mikor jön újra divatba a normális élet? Amikor a fiatalok kirándulnak, sportolnak, értelmes dolgokat csinálnak és nem a gép előtt ülnek? Induljon már végre egy kampány ez ellen a beteg mobilozás, számítógépezés ellen! Mindenki egyre kövérebb, minden második gyerek szemüveges, nagyon gyenge, nulla erőnlét, élő szóban nem tud kommunikálni stb.



2019. szept. 10. 11:38
 1/9 anonim válasza:
Csak butafonom van és csak akkor nyomom meg, ha hívás jön vagy én hívok.Egy egész évben 3500 forintnyit beszélek.
2019. szept. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Miért hajszol magányba? A mobilon, neten tudok kommunikálni távol élő barátokkal, családtagokkal. A netnek hála olyan barátságokat kötöttem, ami anélkül nem jött volna létre a lakhelyeink miatt. Sőt, még a férjemet is így ismertem meg. Emellett amúgy meg imádok olvasni, és példának okáért a gonoszfúj netes barátokkal járunk minden évben könyvfesztiválra, könyvhétre. :)


Azért ez messze nem ilyen fekete vagy fehér mint írod. A net, telefon pl remek lehetőség a zàrkózott embereknek is, akik élőben nem tudnának értékes emberi kapcsolatokat kiépíteni - ilyenek voltak X éve és lesznek is, nem a telefon az oka.

2019. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Régen is volt kockulás, csak akkor otthon a gép előtt, most sem rosszabb a helyzet, csak nem kell otthon lennie emiatt és látja más is.

Sokan ebook olvasóval szaladgálnak amúgy.

2019. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Amíg nem a munka rovására megy, illetve nem egész nap a telefonján zombul az illető, addig nincs gond.


De rengeteg embert látok egész nap telefonnal a kézben.

Munka közben... Helyett....

Rengeteg közlekedési baleset is visszavezethető arra, hogy a sofőr, gyalogos, biciklis, villamosvezető stb. telefonozik

2019. szept. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs életem csak azért nyomkodok. Ha megyek pl valahova akkor örülök, hogy végre nem kell lődörögnöm az ágyban. 18/F
2019. szept. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:
100%

Szép, új világ.

Mi építettük magunknak....

2019. szept. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
You gave me an idea... Se you later.
2019. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
@Kérdező és mások nem értik, miért baj az, ha a 10-12 éves gyerekeknek százezres okostelefont vesznek.
2019. szept. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Én pont a magány miatt gépezem/telefonozom sokat.

Pl családi találkozókon sem nagyon tudok mit beszélgetni... A felnőttekhez túl fiatal vagyok, a gyerekekhez (unokatestvéreim) túl idős. 19 éves vagyok.


A való életben van pár haverom, egyetemről, régi osztálytársaim...


Mégis mit vársz? Nézzek ki a fejemből üresen? Mert régen sem tudott pl egy magányosabb ember tanórák/előadások között nagyon ugrándozni.

Ugyanez vonatkozik a bkv-ra. Én egyébként szeretek kinézni az ablakon, nézni a várost, de akit ez untat, miért ne olvashatna, netezhetne?


Felhoztad az olvasást pozitív példának a telefonnal szemben... Igaz, hogy egy regénytől műveltebb leszel, mint egy gagyi mobilos alkalmazástól, de az olvasás sokszor ugyanúgy egyfajta bezárkózás, mint amikor vki a mobiljába temetkezik.


A szemüvegesség nem szégyen, és nem feltétlenül áll kapcsolatban a gépezéssel: olyan hogy "tökéletes" szem nincs, csak az orvosok meghatároztak egy (többnyire távollátóknak kedvező) határértéket, hogy x távolságból mit kéne látni (érdekes, h azt szinte semennyire sem vizsgálják, hogy mennyire lát az ember közelre...). Régen is voltak rosszabbul látó emberek, ma is vannak. A veleszületett hiperszuper látás, sasszeműség amúgy is kevés területén szükséges az életnek.


A gyengeséghez nem tudok hozzászólni... Általában a mai fiatalok jobban tápláltak, magasabbak, mint elődeik annak idején.


Az "élő szóban nem tud kommunikálni" rész a kérdésedben kicsit dühít. Egyrészt mi közöd van, hogy más, idegen ember, kivel, miért beszél? Másrészt meg ha annyira nehezen megy neki a kommunikáció, lehet valami elmaradása, vagy esetleg (most figyelj!!) sokat bántották gyerekkorában és a béka feneke alatt van az önképe!!


Jó lenne, ha a dolgok mélyére néznél, mielőtt egy bizonyos problémát leírnál úgy, mintha csak egy tényező okozná... Ugyanis a mobiltechnológia fiatal dolog, Magyarország meg 1000 éves, tehát a magyar közösségben eleve lappangott valami, mielőtt a számítógépek kiváltották volna a függőséget egyes embereknél.


Szerény véleményem szerint a mobilfüggőség nem oka a társadalom romlottságának, hanem okozata.

2019. szept. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!