Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ellopták az iphone-m két...

Tokaburger kérdése:

Ellopták az iphone-m két napja és most az USA határáról jelzett. Valami tipp?

Figyelt kérdés
Pár napja ellopták a telefonom (iPhone XR), amit sajnos csak otthon vettem észre, de a hetedik kerületben történhetett vasárnap (2019.09.15.) hajnalban, 00:30 körül. Még aznap délután fél hat körül jelzett a find my iphone applikáció, hogy az első kerületben van, de nem találtuk arrafelé ezért a rendőrségen bejelentést tettem. Másnap a szolgáltatómnál letiltattam a sim kártyám is. Ma viszont (2019.09.17.) már az USA és Kanada közötti határról adott egy pillanatra jelet aztán megint semmi. Nem tudom, hogy egy túrista vitte el vagy egy hekker valahogy meghekkelte, hogy azt mutassa, hogy ott van(nem tudom ez lehetséges-e). Valaki tudna esetleg segiteni, hogy ilyenkor mit lehet tenni? Nem hiszem, hogy a magyar hatóságok bármit tudnának segiteni innentől kezdve. Van egyáltalán bármilyen remény, hogy visszaszerezzem?

2019. szept. 17. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Remeny? 0. Ha csak nincs iPhone rendőrség.
2019. szept. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Van esély! Nekem 7 évvel ezelőtt lopták el az akkor 1 hónapos Sony telefonomat amit 130 ezerért vettem részletre. Ráadásul nő létemre neki álltam üldözni a tolvajt mert volt szemtanú aki megmutatta nekem ki volt. Sikertelen volt az akcióm, féltem hogy a rezes bőrű inkább megver ezért hagytam futni. Ezután azonnal mentem a rendőrségre feljelentést tenni. Felvették a jegyzőkönyvet és pár nap múlva hívott egy nyomozó hogy menjek be a kapitányságra mert van pár fotó amit meg kéne néznem de egyik sem a tettes volt. Neki is elmeséltem részletesen mindent és felháborodott hogy senki nem segített a buszon pedig üvöltöztem a csávóval. Már kezdtem beletörődni hogy potyára fogom fizetni a részleteket. Na mindegy lényeg a lényeg hogy 1 hónap múlva telefonált a nyomozó hogy meg van a telefon és mehetek érte. Imei szám alapján be tudták mérni a telekom segítségével. Biztos hogy ellopták nem elhagytad?
2019. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy neked meglett. Sajnos majdnem biztos, hogy ellopták, mivel feltöltötte és bekapcsolta az 1. kerületben és akkor kiírta neki, hogy hívja fel a képernyőn látható telefonszámot, de nem hívta, hanem egyből kikapcsolta. :(
2019. szept. 17. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Tettél feljelentést? Ha nem akkor holnap amint tudod tedd meg.
2019. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vasárnap tettem "bejelentést", de mivel nem láttam az elkövetőt, ezért nem tekinthetik a rendőrök lopásnak, mert lehet, hogy csak kiesett a zsebemből. 8 napja van leadni az illetőnek és csak utána számít bűncselekménynek. Onnantól változik meg "feljelentéssé" a "bejelentésem".
2019. szept. 17. 20:02
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Sanszos, hogy ennek bottal ütheted a nyomát.
2019. szept. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

Honnét tudod napra órára percre pontosan mikor tünt el telefonod ? Illetve melyik kerületböl.

Szerintem kamu kérdés mert ha neked 15 én most vasárnap fél 6kor szólt telefonod hogy az első kerületben van akkor nem éjjel fél egykor tünt el .

Nem lehet Amerikában mert ha be van kapcsolva akkor rég le merülhetett volna és utána be sem tudták volna kapcsolni illetve feltölteni töltö nélkül .

2019. szept. 18. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ennyire nehéz számodra megérteni, nem olyan bonyolult. Szombat este mentem bulizni, vasárnap hajnal 0:30 körül indultam haza és nem sokkal később, amikor hazaértem, már nem volt meg. Amikor elindultam haza már akkor le volt merülve és amikor délután bekapcsolták akkor vált számomra biztossá, hogy ellopták, mert valaki feltöltötte és miután bekapcsolta és látta, hogy le van tiltva, egyből kikapcsolta. Sok embernek van iphoneja és bárki vehet ilyen töltőt, szóval nem tudom miért olyan hihetetlen, hogy valaki feltöltötte.
2019. szept. 19. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!