Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefonom csengőhangja...

Mobiltelefonom csengőhangja nagyon rövid ideig szól. Hogyan lehet a csengőhangot meghosszabítani?

Figyelt kérdés
2019. okt. 15. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés ebben a formában több kérdést is felvet bennem.


1. Kérdés:

Milyen készülékről van szó?


2. Kérdés:

Eredetileg milyen hosszú a csengőhang és abból mennyit játszik le a készülék hívás közben?


3. Kérdés:

Híváskor ha befejezte a készülék a csengőhang lejátszását, mi történik? Mutatja tovább, hogy ki hív, vagy minden "eltűnik" a cs.hanggal együtt?



Ha a csengőhang hosszabb eredetileg, mint amennyit a telefon lejátszik belőle és a cs.hanggal együtt a hívó adatai is eltűnnek (felvenni/elutasítani sem lehet, olyan mintha a hívó bontotta volna a kapcsolatot), akkor valószínűleg feltételes átirányítás van a dolog mögött. (Előkeresem a kikapcsolásához szükséges USSD kódot...)

Erre kettő is van:

##62#

##67#

Ezeket bepötyögöd, mint egy telefonszámot és hívás gombot nyomsz.


Ha a hívó neve látszódik tovább, de cs.hang már nem szól, akkor lehet több dolog is a háttérben. Például: hibás csengőhang fájl (AAC -nél, M4A -nál, MP3 -nál, WMA -nál és még pár formátumnál előfordulhat), vagy a készülékkel van valami gond.

2019. okt. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm kérdésemre írt válaszát. A csengőhang meghosszabbodott a ##62# kódra. Őszintén szólva sosem jöttem volna rá.
2019. okt. 19. 09:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Be volt kapcsolva az "Átirányítás, ha nem válaszol", amit X másodperc tétlenség után maga a szolgáltató hajt végre. Ez az X másodperc lehet: 5, 10, 15, 20, 25, 30 másodperc, ami nem minden készülék esetén választható.


Mivel a kérdésben nem szerepelt a készülék típusa, a szolgáltatói USSD -kódot tartottam legbiztosabb megoldásnak, ha nem a készülék, vagy maga a csengőhang fájl hibás. Mindazonáltal a készülék menüjéből is ki- bekapcsolható ez a funkció is, de készülékenként eltérő módokon lehet az adott menüpontig eljutni.


Az én mobilomon például így:

Tárcsázó -> tárcsázó beállításai (bal alsó sarokban 3 vízszintes vonal) -> Hívásátirányítás beállításai -> Átirányítás, ha nem válaszol


Megjegyzés:

Az USSD kódokat sajnos a szolgáltatók nem szeretik reklámozni, pedig ezeket használják maguk a készülékek is, csak beágyazva a felhasználói felületbe és persze láthatatlanul.

Sok éve (még mielőtt színes kijelzős telefon megjelent volna), több hónapnyi próbálkozás után jöttem rá, hogy milyen kódok mire is jók, amiket szépen beírtam a névjegyek közé... Érdekes, hogy azóta sok új telefon jelent meg, de ezek az USSD kódok ugyanúgy működnek ma is...

2019. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm precíz, tanulságos válaszát!
2019. okt. 20. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!