Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van olyan köztetek, akinek...

Van olyan köztetek, akinek bántja a szemét a manapság nagy népszerűségnek örvendő amoled kijelző?

Figyelt kérdés

Eddig csak ips kijelzős mobiljaim voltak, de most egy samsung a70-et vennék, ami ugye amoledes. Viszont ezek a kijelzők PWM( pulse with modulation) technológiával állítják a fényerőt, ami az arra érzékenyeknél fejfájást, szemfáradást okozhat.

Van olyan köztetek akit ez zavar?



2019. okt. 30. 12:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy ez a pwm technológia annyit jelent, hogy a kijelző nem folyamatosan megy, hanem 200hz körül frekvenciával másodpercenként ki-be kapcsolgatja a diódákat. Magyarul ha pl. 25%-on van a fényt, akkor egy ilyen ciklusban 25%-ban világít, 75% -ban nem és ezt váltogatja kb. 200x egy másodperc alatt, ami fárasztja a szemet.
2019. okt. 30. 12:32
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Jobb mobilokban gyárilag van erre szűrés(DC dimming), vagy ki-be kapcsolható opció.


Az én Xiaomi Mi 9 mobilomban kapcsolható, bár engem nem zavar a PWM, ezért kivan kapcsolva. Sőt ha be van kapcsolva akkor némely esetben inkább zavaró, úgymond szaggat a kép.

2019. okt. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Nekem most egy 1 éves A6+-om van és előtte S5-öm volt (2014 óta) és nem irritálta a szemeimet egyik se. Be lehet állítani a kékfényszűrőt, azzal kevésbé rontva a szemeidet. És ez jól is tud esni amúgy, amikor bekapcsolom.. :)
2019. okt. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

"Magyarul ha pl. 25%-on van a fényt, akkor egy ilyen ciklusban 25%-ban világít, 75% -ban nem és ezt váltogatja kb. 200x egy másodperc alatt, ami fárasztja a szemet."


Az fárasztja a szemem ha ilyet olvasok.

2019. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Fejfájást a hipochondira okozhat, vagy az odabent uralkodó vákuum miatt a külsőlégnyomás...

Az emberi szem nagyjából 25-30 villanást képes megkülönböztetni, efelett folyamatosnak látja a fényt.

2019. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Nekem ezelőtt csak klasszikus nyomógombos telefonjaim voltak, TFT kijelzővel. 4 és fél éve használom a mostani Huawei Ascend P7-et, ami IPS kijelzős, ez az első okostelefonom, én ránézésre semmilyen különbséget nem látok köztük, legfeljebb hogy az IPS "lágyabb" tapintású és jobban viseli a strapát.

Most készülök majd lecserélni, és én is Galaxy A70-et néztem ki! Eddig kétszer volt alkalmam kipróbálni, de abszolút nem tűnt fel, hogy jobban terhelné a szemem! Érzetre semmi, inkább csak látványra a sokkal élénkebb színeket vettem észre.

Amúgy a telefonok kijelzőjének tényleges szemkárosító hatása tudtommal csak a kibocsátott "kékfény", amit a külső fények (napsütés, lámpa) teljesen megszűrnek, így nincs gond, ráadásul a Samsung pedig néhány éve már tesz a telefonjaiba ki-be kapcsolható kékfény-szűrőt, és ez alól az A70 sem kivétel!

2019. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

#5, Ostobaság amit írsz több szinten is.


Sokkal magasabb frekvenciát is képes megkülönböztetni a szemünk.


Az AMOLED PWM pedig kiveri a szemét az embernek aki LCD-t használ. Csak mozgatni kell a szemedet és látszik a vibrálás.


Ez fáraszt(hat)ja a szemet, órákon keresztül. Nem véletlenül csinálnak PWM mentes monitorokat.


Azért talán nem akkora probléma, megszokható egy idő után. Valaki komolyabban érzékeny rá, annak LCD ajánlott.


A beégés szerintem nagyobb probléma. Mi8 fél év alatt beégett kb... napi pár órás használattal.

2019. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6-os vagyok. Elfelejtettem megemlíteni, hogy inkább a beégés az, amitől igazából tartok! Bár egyik munkatársamnak Galaxy S9+ van, és Ő még ezt nem tapasztalta! Olvastam, hogy a sima Amoled-hez képest a Samsung által kifejlesztett Super Amoled lényege, hogy az érintési felület a kijelző üvegpaneljén van rajta, és nem alatta van, nem tudom hogy ez befolyásol-e valamit! :/
2019. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!