Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy bizonyos modellt mennyi...

Egy bizonyos modellt mennyi ideig gyártanak?

Figyelt kérdés

Például ha kijön az új Samsung telefon, akkor azt hány hónapig ( hány darabot) gyártják?

Legyártanak x ezer darabot és azután azt a modellt soha többé? Vagy hogy van ez?

Pár évvel ezelőtti modelleket nem is fognak gyártani?

Én például szeretem a mostani (4 évvel ezelőtt vásárolt)

Samsung Galaxy Core Prime telefonomat.

Ha esetleg egy ugyanilyet szeretnék venni mostanában, akkor esélyem sincs rá, mert már nem is gyártják?


2019. nov. 5. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Például ha kijön az új Samsung telefon, akkor azt hány hónapig ( hány darabot) gyártják?

- Néhány évig. De a következő generáció megjelenésekor már kevesebbet gyártanak, aztán szépen kivezetik.


Legyártanak x ezer darabot és azután azt a modellt soha többé? Vagy hogy van ez?

- Folyamatosan gyártanak, aztán ahogy csökken a kereslet, illetve vannak újabb generációk a telefonból leállítják a gyártást és a gyártósort az újabb készülékek gyártására használják.


Pár évvel ezelőtti modelleket nem is fognak gyártani?

- nem


Én például szeretem a mostani (4 évvel ezelőtt vásárolt)

Samsung Galaxy Core Prime telefonomat.

- a gyártás leállítása után még egy darabig biztosítanak alkatrészeket, de aztán az is megszüntetik.


Ha esetleg egy ugyanilyet szeretnék venni mostanában, akkor esélyem sincs rá, mert már nem is gyártják?

- lehet, hogy még gyártják, de biztos, hogy egy idő után kivezetik és megszűnik majd az alkatrész ellátás és a szoftveres támogatás is.


úgy van ez mint az autóknál.

Nem gyártanak már trabantot sem. Pedig van néhány megrögzött trabis aki biztos venne :D

2019. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2019. nov. 5. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyártók csinálhatnák azt, hogy egy csúcskészüléket sokáig gyártanak és frissítgetnék, csak nem érné meg nekik.

Mikor még gyártják nyilván olcsóbbnak kell lennie, mert akkor ki venné meg az újat? Illetve ha sokáig adnának rá frissítést, akkor ki venné a középkategóriás telefonokat?

Pl. nekem samsung a50-em van, de az s7 jobb nála. Már nem gyártják, ennyi

2019. nov. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. nov. 6. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!