Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elvileg egy titkos telefonszám...

Elvileg egy titkos telefonszámot (mobil) megszerezhetnek mások?

Figyelt kérdés
Az egyik mobilszolgáltatónál van egy előfizetésem. Nem én használom, hanem valakinek vettem ajándékba, de az én nevemen van, én fizetem a számlát. Aki használja az 2-3 embernek adta meg a számot, de azok nem tudják, hogy az én nevemen van. Pár napja ismeretlen számról jött 1-2 hívás. Ma pl. az én nevemet mondták, hogy én vagyok-e az. Tehát az előfizető nevét kérdezték. Felhívtam a szolgáltatót, hogy vannak-e olyan akcióik, amiket telefonon keresztül ajánlanak. Mondták, hogy néha igen, de akkor nem ismeretlen számról telefonálnak, hanem egy olyanról, amit kiír a telefon és bemutatkoznak. Szóval az a kérdésem, hogy egy telefonszolgáltatótól vajon meg lehet szerezni mások számát és nevét? Létezik ilyen?
2010. júl. 19. 14:40
 1/10 A kérdező kommentje:
..ja és persze mivel ne én használom a telefont, így a használója vette fel és ütközött bele ebbe a "XY-nal beszélek (itt az én nevem jött)" kérdésbe.
2010. júl. 19. 14:41
 2/10 anonim ***** válasza:
Természetesen van. A szolgáltatódnál egy szemfüles emberke szépen összeszedi a frissen kiadott-regisztrált számokat, majd eladja mindenféle köcsög spammer cégnek, aztán jönnek az ajánlatok biztosításra, üdülésre, meg hasonlók. Egy pillanatig nem akadály, hogy te azt kérted, a számod ne legyen nyilvános. Én vettem egy flottás számot, direkte kértem, hogy titkos legyen, de persze 2 nap múlva már hívtak valami szállodától, hogy kedvezményes üdülést nyertem. Megoldás: legközelebbi ilyen esetben meg se kell várni, hogy mit ajánlanak, csak kérd el a hívó nevét, a főnöke nevét, és a cége nevét, majd közöld: ezeket szeretnéd csatolni a feljelentéshez....hatásos tud lenni. :P
2010. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és a tanácsot is! De ez elképesztő, hogy elvileg a mobilszolgáltatónál kötelesen lennének védeni az adataimat, főleg ha titkos. Én nem most vettem a számot a készülékkel együtt, hanem karácsonykor. Soha nem gondoltam volna, hogy bárki más kezébe is kerülhet az adat.
2010. júl. 19. 15:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez már csak ilyen. Ha valakinek volna ideje, meg ereje hozzá, egy próbapert megérne a dolog, ha tudja bizonyítani, hogy a hívás valóban megtörtént, és valóban arról szólt, hogy spammer volt a hívó. Akkor bizony a szolgáltatót is meg lehetne cincálni egy cseppet. Amúgy kérdezz csak utána náluk, hogy van-e lehetőség a szám valódi titkosítására, mint régen a vezetékes vonalaknál. Illetve az a kitétel, hogy nem engeded szerepelni a számodat semmilyen nyilvános adatbázisban, az védelmet kellene-e nyújtson az ilyen inzultusok ellen, vagy csak egy reklámduma.
2010. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bp1985 ***** válasza:
53%

Engem valamelyik nap hívtak, hogy az egészséges életről kérdezzenek. Mondom neki, honnan tudja a számomat. Erre a faszi, hogy valami gép kombinálja nekik a telefonszámot. Mondom az érdekes, mert hogy ez titkos szám. Flottánál alapba titkos a szám. És nem régi számot kaptam, hanem újat, mert

5-össel kezdődik, nem 9-essel. Nem akartam neki mondani, hogy mit kombináljon a gép, meg hogy kit hivogasson ilyen baromsággal.

2010. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez én esetem azért gáz, mert a számhoz még nevet is párosítottak. Tehát megkérdezték, hogy Lux Gizivel beszélnek? :S Őrület.
2010. júl. 19. 15:15
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy tájékozatlan vagyok, de ez a Flotta kifejezés mit takar?
2010. júl. 19. 15:16
 8/10 anonim ***** válasza:
A flotta az csoportos előfizetés, általában cégeknél használják, hogy 2 flottás nagyon olcsón, vagy ingyenesen tudjon beszélni egymással.
2010. júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Hát ez nem flottás, hanem egyéni előfiz. De még egy cégnél vett csoportos (flottás) előfizetés is így le lehet nyúlni?? :((( gáz!
2010. júl. 19. 15:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindent le lehet, és le is nyúlnak. A mailcímeket tízezres kötegben árulják, de van nagyobb is. A telefonszámok sincsenek biztonságban, láthattad.
2010. júl. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!