Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Korlátlan alkalmazások mobilon?

Korlátlan alkalmazások mobilon?

Figyelt kérdés

Vannak ugye ilyen csomagok, hogy például 3 Gb mobilnet és mellette vannak "korlátlan alkalmazások" amik nem fogyasztják a mobilnetet. De

"A díjmentes adatforgalom nem foglalja magában a beágyazott video- és hangfájlok lejátszását és letöltését, az alkalmazáson belül bonyolított telefonálást és videotelefonálást, az alkalmazások letöltését és frissítését...."

Szóval nekem hiába van ilyen korlátlan whatsappom vagy messengerem vagy viberem, de a hívások rajta merítik a mobilnet keretem? Vagy ha a HBO Go-n nézek egy videot akkor az is meríti a mobilnetet? Akkor hol korlátlan, vagy hogy van ez?


Még azt is írja hogy ha elfogy a 3 Gb adatom onnantól ezek a korlátlan appok sem működnek. Ez így elég szívatás nem?



#mobilnet #korlátlan alkalmazás
2019. dec. 13. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt hol találtad? Nekem is hasonló csomagom van, és bár nézelődtem, ilyen részt nem találtam.

Mobilnetem még sose fogyott el, pedig "csak" 6 gb.

2019. dec. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy érti, hogy ha például a messenger, viber ingyenes, de valaki küld neked egy videót amit az beágyaz, attól függetlenül az nem a szolgáltatás része, így beleszámít az adatkeretbe. A korlátlan HBO GO értelemszerűen a videót is magába foglalja. Az utolsó pont a netsemlegesség miatt van, nem lehet különbséget tenni tartalmak között. Olyat nem tehet az EUban egy szolgáltató, hogy bizonyos tartalmakat enged, mást pedig nem, illetve gyorsítani és lassítani sem szabad. Ezért ha elfogy az adatkereted, az egész net megszűnik, mivel mindent vagy semmit szabály van, nem kivételezhetnek.
2019. dec. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 A Telekom oldalán találtam a mobil csomagok leírásánál.

[link]


#2 Ha az alkalmazáson belül nem korlátlan bizonyos alap funkciók használata (pl telefonálás a messengerben, de különösen érdekes ha spotify-on a reklám ilyennek minősül, hiszen nem tudod elkerülni hogy lejátssza) akkor nem korlátlan az az app.

Szóval ha facen egy belinkelt youtube videót nézek az használja a mobilnetet, de ha valakinek a facere feltöltött videóját nézem az ingyenes?

2019. dec. 14. 03:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Pontosan.

Mindig el kell olvasni az apró betűs részt.

Semmi sincs ingyen.

2019. dec. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A korlátlan alkalmazásoknál a képi- és szöveges tartalmak NEM veszik le az adatforgalmat, videók IGEN.
2019. dec. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem a 3 gigás telekomos díjcsomag van.

hbo go-t szoktam nézni mobilnettel és azt az adaforgalmat tudi nem veszi le a 3 gigából.


a telefonban 2 giga adatforgalom van a hbo go appnál

de a telekom appban meg csak 300 mega adatforgalom van.


hogy a többi alkalmazásban mi fogyasztja a havi keretet és mi nem, az jó kérdés...

illetve az érdekelme, hogy ha megosztom a netet a táblagéppel akkor ha ott hbo go-zok az is korlátlan-e?

2019. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
elvileg ha megosztod hotspotként úgy azok az eszközök mindegy mit csinálsz rajtuk nem korlátlanok...
2019. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!