Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges, hogy a szemem...

Lehetséges, hogy a szemem valamiért sárgásabbnak látja a telefon kijelzőjét?

Figyelt kérdés

A telefonnal semmi gond ,mások szerint normális a színe is. Viszont ha szemből nézem akkor nem olyan nagyon fehér a "fehér" ,hanem inkább ilyen nagyon halvány narancssárgás árnyalatú. Próbáltam lefotózni,de kamerán keresztül már én sem látom sárgásnak. Ezenkívül ha nem pont szemből nézem akkor is rendesen fehérnek látom.

Szemből is ha "koncentráltan"(?) nézem tudom szép fehérnek látni.


Érdekesség még ,hogy próbáltam a szín hideg-meleg beállítását,de én valahogy a "hideget" látom sárgásabbnak ,a meleget pedig kékesebbnek/fehérebbnek.


A szememmel egyébként van probléma, de a színekkel sosem volt gondom.


Másnak is van ilyen gondja?


2019. dec. 20. 15:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A korábbi telefonomnak (ott nem tapasztaltam ilyet) IPS kijelzője volt , a jelenleginek pedig SUPER AMOLED van,ha ez számít valamit.
2019. dec. 20. 15:58
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz a kijelző beállításain változtatni.


Az is lehet, hogy alapból be van állítva a szemvédelem, az kissé szűri a kék fényt, ezért sárgásabbnak látod a fehéret.

2019. dec. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs beállítva semmi sem. Próbálgattam
2019. dec. 20. 16:19
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha be van kapcsolva a szem kímélő mód akkor szokott ilyen sárgás lenni. Milyen telefonod van?
2019. dec. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Samsung Galaxy A5 2017
2019. dec. 20. 16:30
 6/13 A kérdező kommentje:
Kékfényszűrőt találtam,ha bekapcsolom akkor nagyon sárgás. De nem amiatt van.
2019. dec. 20. 16:31
 7/13 A kérdező kommentje:

+megfigyelés:

Ha lámpafény alatt van a telefon akkor nem érzem sárgásnak,viszont ahogy bemegyek a szobába a képernyő elsötétúl és előjön a "probléma"

2019. dec. 20. 20:08
 8/13 anonim ***** válasza:

A fehér LED-ek tulajdonsága, hogy az áram befolyásolja a színhőmérsékletet, vagyis az áramot csökkentve, csökken a színhőmérséklet is.

De ez egyenáramú meghajtásnál tapasztalható, azért szabályozzák inkább PWM módban a fényerőt, ami nem, vagy kevésbé tolja el a színhőmérsékletet.

Nem tudom, számodra ez mennyiben releváns, csak átadtam ezt az információt is, megemésztésre.

2019. dec. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A "fényerőt" értem
2019. dec. 20. 21:56
 10/13 anonim ***** válasza:

De azt is sejtheted, hogy az alacsonyabb színhőmérséklet sárgásabb árnyalatot jelent.

Magasabb a fehér, majd kékesfehér és egyre kékülő.

Már csak azért is, mert nagyjából az izzó vas hőmérsékletével és fényével azonosítható a Kelvin fok.

Vagy az izzólámpák wolframszála is, amilyen hőmérsékletű, kb. annyi a színhőmérséklet (°K).

2019. dec. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!