Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vásárlás után kérhetem a...

Vásárlás után kérhetem a visszatérítést egy újonnan vásárolt telefonra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma vettem egy új telefont, de hatalmas a 6.67 col nekem, így visszaszeretném vinni, de nem tudom hogy lehetséges-e.

Tudtok erről valamit?



2019. dec. 21. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A boltnak kötelezettsége nincs, de megteheti.
2019. dec. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha webáruházból vetted, megilletne a 14 napos elállási jog:

"23. § (1) Ha a fogyasztó a 22. §-nak megfelelően eláll az üzlethelyiségen kívül kötött vagy a távollevők között kötött szerződéstől, a vállalkozás haladéktalanul, de legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket is."

Forrás: 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet

a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól


"Ha azonban hagyományos üzletben vásárolunk, a hibátlan áru cseréjét vagy vételárának visszatérítését jog szerint nem követelhetjük."

[link]

2019. dec. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2: igen, ez pontosan így van, de a kérdező - a leírás alapján - normál boltban vásárolta, hisz oda akarja visszavinni.
2019. dec. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hol veted van ahol vissza veszik ha még gondolod magad van olyan ahol nem.
2019. dec. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"de a kérdező - a leírás alapján - normál boltban vásárolta, hisz oda akarja visszavinni."

Igen erről is írtam - lásd a második idézetet.

2019. dec. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

Megpróbálom felhívni majd az üzletet minél hamarabb, hátha szerencsém van.

2019. dec. 21. 18:43
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

"Ma vettem egy új telefont, de hatalmas a 6.67 col nekem, "

Amikor megvetted még nem volt akkora?

2019. dec. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vannak olyan boltok, ahol extra szolgáltatásként vagy ingyen vagy plusz pénzért vállalnak ilyet, hogy x napig visszaviheted, de ha ott ez nem volt, akkor nem kötelesek visszavenni, kivéve, ha valami hibája van. Egyébként ezért kell neten megrendelni és úgy átvenni, akkor 14 napig meggondolhatod magad akármikor.
2019. dec. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!