Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefonok a legjobbak...

Milyen telefonok a legjobbak kamera szempontjából, jó fókuszál?

Figyelt kérdés

Instagramon eszméletlen jó és pontos képeket osztanak meg amiket telefonnal készítenek.

24 mpx kameram közelébe se ér azoknak a kameráknak.

Érdekel, milyen telefonok a jók, nem mpx szempontból.



2020. jan. 6. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Instagramon eszméletlen jó és pontos képeket osztanak meg amiket telefonnal készítenek."

Persze. Mindenféle effektust beállítanak, hogy ne legyen valósághű a kép, hanem mintha egy mesében járkálnának. És nem is telefonnal, hanem fényképezőgéppel.

Ha meg tényleg telefonnal, akkor valamelyik csúcs huawei telefonnal, csúcs samsung telefonnal, csúcs iphone telefonnal esetleg csúcs pixel, csúcs htc telefonokkal csinálják a képeket.

2020. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Neharagudj, de ezt magamtól is tudom
2020. jan. 6. 14:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
iPhone 11 pro
2020. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ezen az oldalon részletesen tesztelik a telefonok kamerás képességeit, ha tudsz angolul, akkor nagyon-nagyon sok információt megtudhatsz az adott telefon kamerájáról.

Az oldal alján van egy lista a jelenlegi legjobb kamerás telefonokról.


[link]



Amúgy érdekel hogy milyen fényképezőgéppel próbálkoztál, hátha tudok segíteni, hogy jobban tudd kezelni.

2020. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Neharagudj, de ezt magamtól is tudom"

Akkor meg minek kérdezted?

2020. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Arra értettem, hogy hasznos információ az első válaszban nincs, csak savanyú fikázás hogy minek telefon úgyis filter meg fényképezőgép az egész.

Ha még mégis telefon akkor valamelyik csúcsverzió.

Ebben hasznos infó nincs, ugyanis ez Teljesen egyértelmű. Magamtól is tudom és mindenki hogy valamelyik csúcstelefon.

De sok van, és érdekelt tapasztalat, ki mit tud ki melyiket tapasztalta jónak, mert megapixel semmit nem ír le a kép minőségéről.

2020. jan. 7. 10:39
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

a képek nem csak az eszköztől lesznek jók, hanem főleg attól, hogy valaki megtanulja jól kiválasztani a témát, jól beállítani a dolgokat, jól megkomponálja a képet.

teljesen mindegy, hogy milyen telefont/fényképezőgépet használsz, ha a témaválasztás, kompozíció, beállítások, esztétikai érzék hiányoznak, akkor ugyanolyan vacak képeket fogsz csinálni, mint bármilyen más géppel. legfelejebb ugyanazok a képek élénkebbek, élesebbek, részletgazdagabbak lesznek, de tartalmilag még mindig nem lesznek olyan szépek, esztétikusak, mint bármilyen mással JÓL megcsinált képek.

a képet a fotós készíti, a gép legfelejebb segít benne. de ha TE nem tudod jól használni, akkor a gép nem fogja tudni minden hibádat kijavítani. onnan fényképez, ahova te fordítod. abba az irányba fényképez, amerre te fordítod. az fog látszani a képen, amit te megmutatsz a kamerának. az általad irigyelt fotósok képei nem attól jobbak, mert más eszközzel fényképeznek, hanem azért mert ők tudják, hogy milyen képeket akarnak csinálni, kísérleteznek, újrapróbálják, máshogyan csinálják, aztán a legjobbat kiválasztják és az ízlésüknek megfelelően szerkesztve feltöltik.


ráadásul a legtöbben szokták posztolni azt is, hogy mivel fényképeznek, egyes képeiken akár látszik is, vagy leírják a leírásban, de akár meg is kérdezheted tőlük. ha látsz olyan képet, ami nagyon tetszik, kérdezd meg a készítőjét, hogy mivel csinálta. aztán vegyél egy olyat és talán utána be fogod látni, hogy nem is az eszközön múlt, mert a te kezedben az a telefon se fog más képeket készíteni, mint a mostani...

2020. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ma már sokan vannak ám, akik nem (csak) telefonnal készült képeket/videókat osztanak meg Instán.


Pl szerinted egy drónvideó hogy készül? Felreptetik a telefont?


De sok olyan influencer van, akiknek a képeit profi fotós készíti, azt nyilván nem telefonnal. Meg sokaknak van egy jobb DSLR gépe, és az azzal készült képeiket is tolják fel.


Már elmúlt az a világ, amikor Instára csak mobilról lehetett feltölteni...

2020. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Hasznos infókat.

Utolsó előtti, úgy érzem erősen beakarod magyarázni, hogy tehetségtelen vagy ízléstelen vagyok.

Nem a kompozíció érdekelt, készítettem szép képeket én is telefonnal de egyikkel több sikerült mint egy másikkal. Mert az egyik modernebb jobb kamerás, ennyi az egész. A többi mondanivalód teljesen átlagos és alap.. 🙂

En konkrétan a mobilos fényképezésre gondoltam, visszaolvasom hogy egyértelműen fogalmaztam e ezt meg, mert nem a profi kamerás meg dronos dolgok érdekelnek hanem a MOBILOS, ebben pl egy szelfi is értendő ami ultra pontos gyönyörű minőségű de olyan nagyemberek készítették h nem válaszolnak ha kérdezném az 1000 más kérdező közt. Ráadásul hogy ne legyen kötekedés, telefontoktól sem látni.

Nem tudom hsnyam6valaszoltatok, minden választ más írt e, de sajnos konkrét tapasztalatot és típusokat nem tudok mégindig csak általános magától értetődőket..

Ha valaki tudja melyik modellek a legjobbak és leírna TAPASZTALATOKAT, azt megköszönném.

2020. jan. 13. 11:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, te nem érted, amit a válaszolók írnak...


Az "eszméletlen jó és pontos képek" egy része biztosan nem telefonnal készül"... Honnan veszed h mobilos fotók, ha sehol sincs odaírva? Szelfit is lehet ám DSLR-el készíteni.....


Ha az lenne a kérdés lényege, hogy melyikek a legjobb kamerás mobilok jelenleg, akkor viszont erről tökéletes szakmai videókat, cikkeket találsz mobilos oldalakon, ahol sokféle szempontból hasonlítják össze őket.

2020. jan. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!