Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi Redmi Note 8 vagy Note 8T?

Xiaomi Redmi Note 8 vagy Note 8T?

Figyelt kérdés

Mindenhol dicsérik a Xiaomi-t, hogy ár-érték arányban verhetetlen. E közül a 2 típus közül vacillálok. Gondolkodtam a Note 7-en is, de ha hasonló árban van a Note 8-ban 4K videofelbontás, illetve 4 hátlapi kamera, akkor már inkább azt választom, még ha számomra feleslegesnek is tartom. /Egyelőre.../ Note 8 Pro-n is gondolkodtam, de az már 20-30 ezerrel többe kerülne és 6 GB ram, illetve 64 MPx-es kamera már értelmetlen volna. Elég a 4 GB és a 48 MPx. /Illetve a Mediatek processzorral kapcsolatban hallottam negatív véleményeket, így inkább a Snapdragon processzor mellett döntök./


Szóval marad a Note 8. Csak nem tudom, hogy ebből a sima Note 8 vagy inkább a Note 8T a jobb. Nekem nagyon hasonlónak tűnnek a paraméterei. A Note 8T-ben van NFC, míg a sima 8-ban nincs. Más érdemi különbség van?



2020. jan. 6. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kell az nfc, akkor 8T
2020. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, mobilprocesszorban a MediaTek a legrosszabb gyártmány, teljesen azonos paraméterek mellett is bármely más márka processzora sokkal gyorsabb nála, illetve a legtöbb esetben frissítéseket sem kapnak a MediaTek processzoros telefonok! Tehát egyébként tudása és ár-érték aránya miatt bármennyire is vonzó a Note 8 Pro, a processzora miatt kissé kockázatos ilyet venni! Ezzel az egyetlen húzással nagyon elrontotta a Xiaomi, kár érte, mert amúgy nagyon brutális telefon lehetett volna!

A Qualcomm viszont pont a másik véglet, a mobilprocesszorok királya, azonos paraméterek mellett az összes gyártó közül övé a leggyorsabb, még az alsó-középkategóriában is hasít, a frissítés pedig nem is kérdéses!

Amúgy telefonokban a 48 MPx-es kamera csak parasztvakítás, valójában a 12 MPx felskálázott verziója, plusz részlet nélkül! Vagyis 12 MPx teljes részletgazdagsággal megvan, a 48 MPx viszont csak egyszerűen a négyszeresére felnagyítja a kép méretét, de a részletekbe semmit nem ad, amitől így kissé zavarosabb lesz a kép, rosszabb minőségű, tehát érdemesebb csak 12 MPx-ben használni! Mobilokban 0-tól 40 MPx-ig, illetve a 64 és 108 MPx is megvan teljes részletességgel, de a 48 csak felskálázott érték!

Amúgy igen, a 2 telefon kb. teljesen ugyanaz, ez az egyetlen lényeges különbség, hogy a T-ben van NFC, a simában nincs! Azon kívül csak annyi, hogy pár milliméterrel nagyobb, 10 grammal nehezebb, meg a simával ellentétben nincs benne Galileo, de mit számít ez, mikor a többi 4 navigáció típus ugyanúgy megvan benne, mint a simában, tehát bárhová el lehet találni vele! Szóval mindössze csak ennyi a lényeg, hogy ha fontos Neked az NFC, akkor mindenképp a 8T-re lesz szükséged!

2020. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. jan. 7. 11:36
 4/6 Alias Robi válasza:
Mielőtt megvennéd, van még egy különbség. A Note 8-ban van értesítési LED, a Note 8T-ben nincs. Szóval, ha nem akarsz telefonnal fizetni, vagy tudod nélkülözni, akkor a sima Note 8. Amúgy tényleg verhetetlen ebben a kategóriában, és hogy a Qualcomn brutális csak alátámasztani tudom.
2020. jan. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
van pro is a note 8-ból
2020. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
boccs nem olvatam végig
2020. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!