Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy milyen telefon használ univerzális töltőt? Van már ilyen?

Figyelt kérdés
Egy időben szó volt róla,hogy az EU-n belül a mobilok egységes töltőt kapnak.
2010. júl. 22. 16:00
 1/10 Jovanny ***** válasza:
77%
MiniUSB a szabvány. Ha van rajta olyan csati, akkor szinte biztos, de vannak kivételek.
2010. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2010. júl. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Micro-USB az egységesített tudtommal.Azt nem tudom,hogy minden ilyen töltő szabadon használható a másik helyett.
2010. júl. 22. 20:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Mivel az USB egységes szabvány, ezért ne törd rajta tovább a fejed.


Ha USB dugasza van, akkor beledugható.

2010. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Jovanny ***** válasza:
Az igaz, hogy beledugható, adatátvitelre biztosan alkalmas is, de nem 100, hogy tölt is rajta keresztül, néhány Nokia típus pl. biztosan nem. Viszont ha biztosan tölt a telefonod, akkor akármelyiket beledughatod, mert a feszültséget szabvány határozza meg, ~5V.
2010. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Jovanny válasza:


Az igaz, hogy beledugható, adatátvitelre biztosan alkalmas is, de nem 100, hogy tölt is rajta"


Legalább olvasd el a támát, ha már a válaszolat nem vagy képes.


Belinkeltem egy képet, ami szintén válasznak minősül. Ha a képen látható töltő jár a telefonhoz, akkor minden további nélkül kijelenthetjük: megfelel a kérdező elvárásainak.

Kép ismét: [link]

2010. júl. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Jovanny ***** válasza:

Elolvastam a támát, a válaszolat is képes voltam. :) Bocs, a képet tényleg nem néztem, de csak félig van igazad, mert vannak telefonok, amiknek van tápcsatijuk külön, de képesek MicroUSBről is tölteni. Vannak telók, a Blackberym is ilyen, amin csak microUSB van olyan a töltő is, mint a linkelt, na ilyen lesz a szabvány, ha végre használják a gyártók. Aztán vannak telefonok, amiknek bár van microUSB csatijuk, de van tápcsati is külön, és az USB-t csak adatátvitelre használják. Elvileg Te is elolvastad az Én válaszomat, tehát Én is megsértődhetnék, hogy belekötsz, mivel ennél az utolsó lehetőségnél BELEDUGHATOD A LINKELT TÖLTŐD, DE SEMMI SEM FOG TÖRTÉNNI!

1:1 :D

2010. júl. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké, oké . Akkor,ha jól értem, ha jól értem. Egy telefonhoz használhatom a Micro-USB töltőt,ha az adott telefonhoz eredetileg is ilyen töltő járt. Vagyis két micro-usb töltő egymással felcserélhető szabadon.
2010. júl. 25. 11:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen. Nem kell bonyolítani.

Nem kötök bele senki válaszába.

Ha a képen linkelt töltő mondjuk elromlott, elveszett, stb, akkor egy másik ilyen töltős telefoné megfelel hozzá.

Ami esetleg eltérhet az a leadott áram, de max lassabban tölt ha gyengébb cuccról van szó.

2010. júl. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Okés. Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 27. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!