Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elejtettem az IPhoneomat, és...

Elejtettem az IPhoneomat, és megrepedt az üvege a kijelzőn. Ha csak az üveg repedt meg, tehát az LCD kijelző nem sérült, akkor is a teljes kijelzőt kell cserélni, vagy elég csak az üveget?

Figyelt kérdés

2020. febr. 1. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Üveg+LCD egyben vagy gyártva. Ergo ki kell cserélni az egészet.
2020. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Esetleg tudsz olyan szervízt ahol még aznap ki tudják cserélni ha beviszem?
2020. febr. 1. 12:45
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor most mégis ki lehet csak az üveget cserélni? Bocsi, nem nagyon értek telefonokhoz. Iphone SE készülékről van szó egyébként.
2020. febr. 1. 12:50
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Sufni GSM boltok cserélnek üveget, de az olyan is lesz. Apple hivatalosan nem cserél üveget, csak kijelzővel együtt. Egyesnek volt igaza, hármas baromságokat beszél, látszik, hogy életében nem volt még iPhoneja.
2020. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat!
2020. febr. 1. 13:02
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Vannak dolgok, amit a hivatalos márkaszervizek nem tehetnek meg, tiltja a szerződésük.

Pl. TV-nél csak komplett panelokat szabad cserélni, holott sok esetben filléres alkatrész cseréjével javítható lenne. Régebben Samsungnál kijelzőt olyan szinten tilos volt megbontani, hogy a (régi) fénycsöves háttérvilágítás, T-con panel, csöveket meghajtó inverter 1 db egységet képezett.

Ha csak az inverteren volt egy hibás 50 Ft-os alkatrész, akkor is csak egész kijelzőt volt szabad cserélni, még lejárt garanciájú TV-ben is. Az pedig vetekedett egy új TV árával. Ezzel szemben a privát szerviz gazdaságosan megoldotta és tökéletesen, ami nyilván jó a tulajdonosnak is. Tehát még ilyen vadhajtások is léteztek, az érdekesség kedvéért.

De manapság is vannak hasonló dolgok, pl. lehet javítani alaplapot, háttérvilágítást felújítani, amit a márkaszerviz nem tehet meg.


Aki látott már iPhone üvegcserét, az tudhatja, hogy egy jó szakember, megfelelő felszereltséggel szépen meg tudja csinálni.

De én nem erőltetem, aki bolond, az fizessen...

2020. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!