Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tudom buta voltam de ilyenkor...

Tudom buta voltam de ilyenkor már nem lehet a pénz után menni ugye? 2015-ben vettem egy telefont biztosítással. Viszont csak most tűnt fel hogy a 2 éve eladott telefon után fizetem még mindig a biztosítást.

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg hogy 5 évig érvényes a biztosítás és nem szűnik meg a 2 év hűség idő lejártával. Igaz nem nagy összeg de hosszú távon az.

Mondjuk ilyenkor nem bánom hogy ősszel már független telefont vettem.


2020. febr. 4. 16:56
 1/9 Mr. V. ***** válasza:
15%

Ha hivatalosan adásvételi papírral adtad el a készüléket, akkor megkeresheted a vevőt, bár mivel nem tájékoztattad e biztosításról, nem kötelezhető, hogy az eddigit vagy az ez utáni időszakot fizesse.


Ha nincs ilyen szerződésed, de megvan a biztosítási szerződésed, azzal bemehetsz a biztosítóhoz, hogy a készüléket eladtad, ellopták, összetört (amire a biztosítás nem terjed ki), így szeretnéd lemondani.


Ha semmid nincs (se biztosítási szerződés, se adásvételi), akkor fizetheted még évekig.

2020. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
46%
Ezért kell adásvételit aláírni és akkor abban ezt belefoglalni, de ugye ez nem történt meg, viszont a biztosítást felmondhatod, mint szerződő akármikor.
2020. febr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
46%
Vagy nem fizeted és akkor a biztosítás díjnemfizetés címen megszűnik egy idő után.
2020. febr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na várjatok.

A telefont egy adok veszekben adtam el. Adtak papírt is. Viszont abban a hitben voltam ha lejár a 2 év a biztosítás is.

Vagyis a számlacsomagomhoz van azóta is hozzáadva a biztosítás összege.

A telekom szerint letudom mondani csak vagy személyesen kell vagy nekik elküldeni egy nyilatkozatot aláírva beszkennelve.

2020. febr. 4. 18:28
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ezt írtuk, meg lehet oldani. De ugye a biztosítás az a telefonra van, nem személyre. Viszont nem értem, hogy hogy lett úgy eladva, hogy te akármit is fizetsz még utána?
2020. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekem két évig fel sem tűnt.

Sőt azóta eladtam egy 8 Plust is de arra én a tudtommal nem kötöttem biztosítást. Ezért hiszem hogy a 6s biztosításáról van szó.

Most amikor az új telefonom miatt díjcsomagot váltottam tűnt fel hogy drágább mint aminek lennie kellene.

A részlet mind kivolt fizetve amúgy így nem volt gond az eladással.

A számlán amúgy csak annyi van: "Készülék biztosítás".

2020. febr. 4. 22:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Hideg vizet ihatsz rá.
2020. febr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem, akkor bemész és lemondod, mert az a te neveden van.
2020. febr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Akkor fáradj be akármelyik telekom Ügyfélszolgálatra mert hatalmas baromságot mondtak... en egyik napról a másikra szüntettem meg a telefon biztosításomat és se adásvételi se felmondó szerződés nem kellett. bepötyögte a kislány hogy biztosítás törlése és ennyi volt.
2020. febr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!