Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefonon a legjobb a...

Melyik telefonon a legjobb a beérkező hang minősége?

Figyelt kérdés

Okostelefonra gondolok, így az is érdekel, hogy a Google Play-en melyik hangrögzítő szoftvert ajánljátok hozzá.

A telefonbeszélgetés minőségi rögzítése a legfontosabb számomra, így a más opciók (kamera felbontása, újlenyomat olvasó, stb.) nem lényegesek!

Akár régebbi készülékek ajánlását is örömmel fogadnám!

Köszönöm a segítséget, mert a munkámhoz keresek megfelelő kombinációt!



2020. febr. 27. 20:06
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

Szerintem GSM hálózat hangja a legjobb, amit manapság 2G-vel jelölnek. (Saját tapasztalat több készüléken.)


FR-EFR kodeket használ egyes újabb készülékek 2G-nél AMR-t.


Jelenleg AMR-WB (2G, 3G) a legjobb hangminőséget biztosító, de nem mindegyik hálózati szolgáltató támogatja. Ezt HD-nak is nevezik 1-2 helyen.


Tehát ez nem telefonfüggő, hanem hálózatválasztástól függ.

Engem szakadás, akadozás nélkül hall mindenki (2G-s hálózaton vagyok), míg a másik felet olykor elhalkulva, olykor dobozból beszélve, olykor akadozva lehet hallani, akik 3-4G-t használnak. Ennek pedig az az oka, hogy a 2G 900MHz a ritkább antennáknak köszönhetően és az alacsonyabb frekvenciának, egyazon teljesítménnyel (watt) távolabb ér, mint az 1800-as. Pont mint a 2,4G és az 5G wifi példája. Az 5G 2 falat már nem visz át, míg 2,4G az udvar végében is még működik.

Továbbá az is szempont, hogy a GSM hálózatok ritkábban pattintanak át másik adótoronyra, így a hang sem fog percenként szakadozni, amikor épp tornyot vált a rendszer.


Tehát nem kifejezetten telefontól függ a hangminőség, hanem a hálózat megválasztásától. Szimpla rádiótechnika.

Én hangrögzítésre ACR Pro-t használok, mely mp3-ban is képes rögzíteni, így a hangminőség pont olyan marad, mint híváskor.


Régebbi készülékek... Panasonic GD92 (nyomógombos készülék talán 15-20 éves modell), nekem eddig az produkálta a legtisztább hangot kifelé és befelé is.

2020. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!