Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki hívogathat ismeretlen...

Ki hívogathat ismeretlen (titkosított) számról?

Figyelt kérdés

Már több hónapja hívogatnak ismeretlen számról. Ez alatt nem olyan kijelzett számot értek, aminek nem tudom, hogy ki a tulajdonosa, hanem titkosított telefonszámot (a telefon írja ki azt, hogy "ismeretlen szám")


Eleinte 1-2 hetente hívtak, utána hetente. Az elmúlt hónapban már heti 2-3 alkalommal felhívnak, akár hétvégén is.


Esetleg érdemes lehet említeni, hogy eleinte szigorúan 30 másodpercig csörgettek mindig. Mostanában tovább próbálkoznak.


Lehetséges, hogy közvéleménykutatók keresnek ilyen lelkesen? Esetleg bank hívna titkosított számról?



2020. febr. 28. 19:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

A telefon arra való hogy ha hívnak, felvedd.

Ha nem veszed fel, mi sem tudjuk ki hívott és miért.

Lehet hogy a pápa és meg akar áldani. Nem tudjuk.

Egyébként felveszed, beleszólsz?

Vagy csak bámulod a telefont mikor csöng?

2020. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
67%

Engem NKM hívogatott mostanában. Több telefonról is (volt ismeretlen és házi telefon) utólag szerintem ők voltak, mer sikerült egy házi telefont felvenni

E-számlára váltás miatt

Kollégám is tapasztalt hasonlót ELMŰvel

2020. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
szerintem az ezotéria kategóriában kaphatsz választ
2020. febr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha megmondom ki hív, mit kapok?
2020. febr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy béna felhasználó vett ( kapott ) egy telefont, és nem tudja, hogy kell beállítani, hogy kiírja a hívószámot. Ez a felhasználó lehet öreg, lehet gyerek, és nem feltétlenül gonosz lény. Ha legközelebb hív, vedd fel, és magyarázd ezt el neki. Ilyen egyszerű.
2020. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Bárki lehet.

Fel kell venni és akkor kiderül. A hívásfogadás továbbra is díjmentes.


Ha nem érdekel, akkor tiltsd le az ismeretlen számokat, ilyenkor a telefonod automatikusan elutasítja az ilyen hívásokat.

2020. febr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

1# jó neked, hogy ennyire megbízol az ismeretlenekben. Nem bámulni szoktam, általában lenémítom a telefont mikor jön a hívás, mivel munka közben szoktak keresni főleg, visszahívni meg aztán nem igazán tudom.


A kérdés alatt természetesen nem egy konkrét személyre gondoltam, hanem hogy nem-e valami állami szerv keres politikai kérdőívvel, vagy netán van valami új scammer hullám (rokonom például, aki sokat utazik gyakran kap scam hívásokat ismeretlen számról), stb...


Azért tettem fel a kérdést, mert ha ilyesmiről lenne szó, akkor valószínű, hogy nem csak engem keresnek folyton, hanem más is hasonló cipőben jár.


Köszi a válaszokat.

2020. febr. 28. 22:07
 8/15 A kérdező kommentje:
Legközelebb felveszem, ha jó időpontban hívnak.
2020. febr. 28. 22:09
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

" ... valószínű, hogy nem csak engem keresnek folyton, hanem más is hasonló cipőben jár... "

Akinek telefonja van, azok gyakran számolnak be ilyesmiről.

2020. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Legtöbbször ügynökök hívogatnak rejtett számról, de mobil esetén az ilyen hívásokat egyszerűen le lehet tiltani.
2020. febr. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!