Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha külföldön (például Ausztriá...

Ha külföldön (például Ausztriában vagy Németországban) veszek egy Samsung telefont, akkor a márkaszervízekben érvényes a garancia vagy sem?

Figyelt kérdés
2020. márc. 4. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Itthon?

NEM!

Ugyanis a forgalmazók minden országban helyi vállalkozásokkal kötnek garanciális szerviz szerződést, akik átalánydíj fejében végzik a gar.idő alatti meghibásodások javítását.

2020. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
de foglalkoznak vele ,ėn samsung tabomat ausztriåba vetük itthon garancia ideje alatt elromlott ,bevitem a samsung mårkaszervizba és simån garanciåban ingyen megjavitotåk.
2020. márc. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valszeg EU-s garanciát vettél hozzá!


[link]


"Általában a garanciális, ingyenes javítást nem lehet itthon végeztetni, az ok teljesen érthető: a szervizhálózat nem áll szerződésben külföldi kereskedővel.Sőt ha olyan szerviz végez mondjuk egy kisebb hibát, ami olcsóbb, mintha visszaküldené a terméket, talán a teljes garanciát is bukja, hiszen egy későbbi meghibásodás esetén az eladó hivatkozhat arra, hogy ahhoz már illetéktelen szervizben hozzányúltak. Tehát ha garanciális javításra kerül sor, akkor az eladó vagy a szerviz részére külföldre kell küldeni a csomagot (lehetőleg nyomon követéssel) és várni, hogy a kereskedő megjavítsa vagy visszatérítse a vételárat. Persze van olyan eset, amikor egyedi elbírálás alapján a magyar szervizhálózat is elvégzi a garanciális javítást, így nagyobb márkák esetében nem árt ha azért itthon is rákérdez akár a márka hivatalos képviseleténél.

Ha viszont olyan műszaki terméket választ, ami "európai" vagy "világ"-garanciával (ez az úgynevezett gyártói garancia) vásárolt, akkor a külföldi eladótól függetlenül a gyártó szervizhálózata vállalhatja a kijavítást/cserét a gyártói garanciában rögzített feltételekkel (amelyekkel célszerű tisztában lenni). Fontos, hogy az esetleges gyártói garancia a kellékszavatossági jogok mellett egyidejűleg, párhuzamosan áll fenn, ezért mindig alaposan gondolja át, hogy melyik jogosultságot választja."

2020. márc. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ėn nem vetem külön eu garanciát ,samsung årulhatja igy tabletjeit .mert semmibe sem tėrt el tabletem,az ugyan olyan model számu hazaitol.

lenovo telefonomat nėmet orszågbol rendeltem ,ahoz német garancia volt de az soha nem kellet szervizbe küldeni.

2020. márc. 5. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!