Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha egy 18650-es 3,7V-os...

Ha egy 18650-es 3,7V-os akkura a töltőáramkört kihagyva direkrektbe ráforrasztanèk egy micro usb kábel ès úgy dugnám a telefonomba az kárt tenne a telefonban?

Figyelt kérdés

Az akkuk mèg jók, de az áramkör túl lassan tölt.


A telefonomban lèvő akku ha az aida64 jól írja akkor 3,78V-os.


2020. márc. 4. 18:20
1 2
 1/11 Zzzoli ***** válasza:
100%

Nem történne semmi, nem töltene. Ugyanis a telefon töltőáramköre sima töltésnél 5voltot vár a töltő felől.

Érzékelné hogy alacsony a bejövő feszültség (4,2V) feltöltött 18650-es akkunál és nem tudna belőle gazdálkodni, ugyanis a saját akkut is ilyen feszültségre kell felnyomni és még ott vannak a veszteségek is.

2020. márc. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 MonsteQ válasza:
30%

Kárt okozhat akár egyből, vagy olyan formában hogy gyorsabban fog tölteni a telefonod.


Töltő áramkört kapni lehet powerbank "cell"-el együtt pl. eBay 300 Ft azt hiszem.


Annak van ki és bemenete is szóval simán tudnál vele csinálni egy 18650-es powerbankot.


Nem tudom mennyire vagy otthon az ilyenekben, manapság sem értem hogy a gyorstöltőket úgy reklámozzák hogy 18W, stb...


Szinte majdnem hogy köze nincs az egész történethez hisz először az Ampert növelték meg, és utána a Watt-ot így tud gyorsabban tölteni.

2020. márc. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Zzzoli ***** válasza:
100%

2-es válaszoló!

A gyorstöltőknél nem az ampert meg a wattot növelték, ez nagyon nem hozzáértő megfogalmazás.

A gyorstöltők úgy működnek hogy használják a soros buszt is a töltő és a telefon között. Amikor a telefon kéri, akkor a töltő nagyobb feszültségre kapcsol, éppen azért hogy kisebb legyen az áram, azaz az általad írt Amper, ugyanis nem szeretnék a csatlakozók, vezetékek áramköri elemek a terhelhetőségüknél nagyobb áramot.

Ezért emelik a feszültséget magasabb szintekre.

A teljesítmény e kettő szorzata.

2020. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog történni semmi. Túl kicsi az akku feszültsége.


Másfelől nem javaslom a lítiumos aksik kókányolását. Simán kigyulladnak, ha helytelenül töltöd/meríted őket.


https://www.youtube.com/watch?v=ehcGWLOH-Js

2020. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy èn már korábban is kerestem ilyet ebay-en de eddig csak olyat találtam hogy külön áramkörkènt árulták a kimeneti ès külön a bemeneti portot. Egyèbkènt van kèt ilyen modulom csak azok vagy elhasználódtak vagy nemtudom de olyan lassan töltik a telefont hogy ugyan úgy merül a telefon csak lassabban. Ezek a cellák amik nekem vannak ezek is egy powerbankban voltak csak az az áramkör egyszer mikor feldugtam tölteni elfüstölt ( szószerint ) ès ami erre az áramkörre rákötve akkuk azokat kötöttem rá egy règebben leselejtezett powerbank töltőáramkörère.
2020. márc. 4. 18:42
 6/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Lehet kapni step up konvertert, aminek 5 V kimenete van, USB csatlakozóval.

Bemenetére lehet ilyen akkut kötni.

2020. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ASUS Zenpower 10050mAh-s powerbankot vegyél. 6500 foroint - ezt nem hiszem, hogy nem tudnád kifizetni

Ránézésre 3 db 18650-es van benne. A QC gyorstöltést ugyan nem tudja, de 2,1 ampert simán kiizzad és a veszteségeket figyelembevéve simán 2x fel tudod tölteni a telefonodat


A lényeg: van amire érdemes költeni

Ez pont az a dolog, nem feltétlen kell szórakozni főleg úgy, hogy filléreket akarsz rákölteni! a neten olcsón rendelhető elektronikáktól sem lehet minőséget várni. Az olyan elektronika ami megfelelő biztonságot és teljesítményt nyújt ott sem feltétlenül óccóó

2020. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon veszélyesnek tartom egy láthatóan teljesen laikus gyereknek bármilyen lítium aksis gányolásra támpontot adó tanácsot adni. Főleg azért, mert a lítium aksik tényleg nagyon balesetveszélyesek - főleg olyan esetben, amikor a szerző a feszültség fogalmával sincs tisztában - és csak a forrasztópákát ismeri.
2020. márc. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Azért nem olyan egyszerű kinyírni egy 18650 akkut. Rövidebb idejű zárlatokra szikrázik legfeljebb. Ha a zárlat ellenállása relatív nagy, azt felizzítja.

Ha durván lezárják direktben, akkor elfüstöl az akku, kifúj a biztonsági szelep. Közben fel is forrósodik, de robbanni nem tud, azért van a szelep.

A füstölő és átizzott cella a kezed nem égeti meg, mert már előbb eldobod. Hogy hová dobod, az lehet érdekes, mert nem mindegy, hogy gyúlékony, netán robbanékony anyaggal lép kapcsolatba, vagy csak simán kivárod, míg "lenyugszik".

Ezzel megvolt a balesetvédelmi tájékoztató, amit saját tapasztalatból állítottam össze.

2020. márc. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 reggel kicserèltem egy vastagabb vezetèkre azt amivel az akkut az elektronikára kötöttem ès az elektronikát is egy másik ugyan olyanra. Most úgy nèz ki működik rendesen. Használat közben is rendesen töltötte a telefont. De azt a másikat viszont kidobtam. Illetve abban a powerbankban amiből kiszedtem a cellákat abban az elektronika füstölt el. De így szerencsère most jó, legalább a cellákat eltudom mèg használni.
2020. márc. 5. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!