Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a neve annak a "kétoldalú...

Mi a neve annak a "kétoldalú ragasztó szalag"-szerű alkatrésznek, amivel az alábbi videóban (8:50) rögzítik az akkumulátort a Huawei Mate S telefonban; és ezt az akkumulátorhoz adják vagy külön kell megvenni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yJoA3MnGi3I


Huawei Mate S telefonban szeretnék akkumulátort cserélni a linkelt videó alapján.


Gondolom nem egy egyszerű TESA szalag, mert itt a szalag végén van egy kis fekete rész, amit visszahajtogatnak az akkumulátor peremére.


- Helyettesíthetők az eredeti gyári szalagok? Mi kompatibilis velük?

- Milyen vastag lehet az eredeti szalag?



#Huawei Mate S #öntapadó szalagok #akkumulátor rögzítése #öntapadó szalagok helyettesítése
2020. márc. 9. 10:01
 1/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Kihúzható szalag:

[link]

2020. márc. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sima kétoldalas ragasztószallagot használhatsz, én is ilyenból vágtam csíkot a cseréhez P9 és P8-ban. Csak azért kell, hogy még véletlenül se mozogjon a helyén.
2020. márc. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#2:

Tudnál ajánlani konkrét ragasztószalagot? Te milyet (márka, típus) használtál?

(A telefont még nem szedtem szét, de a videón úgy látszik, hogy ez egy nagyon vékony szalag. Gondolom, a kereskedelemben különböző vastagságban kaphatók.)

2020. márc. 9. 11:31
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

Még ez a filléres is jó, ha vastagabb kell, egymásra is rétegezheted:

[link]


Ha mm feletti vastagság kell, jobb a kétoldalas szivacscsík.

[link]

2020. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

A kihúzható szalag azért jó, mert ha később szét kell szedni a telefont egyéb hiba javítása miatt (kijelzőcsere vagy bármi) és durván leragadt az akku, azt fel kellene feszegetni, amitől sérül. Ha nem szakad ki, akkor is keletkezhet olyan belső probléma, amitől zárlatveszélyessé válik, kigyulladhat. Nem lesz már megbízható.

Vagy cserélni kell az akkut megint, pedig nem is volt baja.

Ha nincs ilyen kihúzható ragasztó, a másik lehetőség, hogy a gyárinál gyengébb rögzítést / ragasztást találunk ki, ami később könnyen bontható, de azért a feladatát is ellátja.

Ilyen lehet a Terostat néven is ismert tapasz például, de az sem túl sok, hogy ne fogja meg nagyon erősen.

2020. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szervízmérnök úr! Cseréltél már telefonban akkut? A gyári is úgy bele van ragasztva, hogy oldószer kell a kiszedéséhez, vagy az ember megvágja a fólitasakot amiben benne van.

Én kétoldalasból sima Tescoban is kaphatót használtam, mint írtam csak annyira kell, hogy egyébként is passzos helyén tartsa.

2020. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

# 6

Ha értenéd, miről van szó a kérdésben és miről szól a fenti videó, akkor nem tehetnél ilyen általánosító kijelentéseket.

Sajnálatos, hogy még nem találkoztál ilyen új technikákkal, ami az akku kulturált kiszedését szolgálja.

Noha a fenti videóban sem sikerül a dolog 100 %-osan, kicsit meghajlott az akku, de nem látom az általad említett vágást vagy oldószert.

Ráadásul más esetben úgy ki lehet húzni __egyben__ a trükkös-nyúlós szalagot, hogy utána magától kiesik az akku.

Más szempontból sem értettél meg. A rossz akkunak már úgyis mindegy. De az újat én nem ragasztanám bele úgy, hogy ne lehessen kivenni az akku roncsolása nélkül. Ez pedig megoldható, csak egyéni kreativitás kérdése.

Csak azt kell eldönteni, hogy valaki tanulni akar egy ilyen felületen másoktól, vagy tájékozatlanságról árulkodó fikázással indítani, mert utóbbi esetben én is visszafogom magam és nem osztok meg ilyen kreatív ötleteket sem.

Egyszerűen azért, mert elfogynak a betűk a billentyűzetemből, hiszen el kellett pazarolni feleslegesen másra.

2020. márc. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szervízmérnök úr! Akkor ezek szerint még nem szedett ki ilyen akkut! Nagyon szép mikor egy videóban azt mutatják, hogy csak úgy kihúzzák a telefon alól a kétoldakas ragszalagot. Ilyen volt az a videó is amit én a P9-es akkucseréjéről láttam. Csak a valóságban meg nem ilyenel szerelték egyik Huaweit se, meg még bele is szakad mikor az ember elkezdi kihúzni. Meg mint írtam nem kell ezekhez semmi spec ragasztó, mert pont akkora helyük vagy, hogy épp beférnek, és csak azért van pár csík kétoldalassak berögzítve, hogy ha mozogna is, akkor se dörzsölje ki az alatta lévő szallagkábelt. Az oldószeres kiszedésről meg majd este linkelek videót. 😉
2020. márc. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Felesleges, magam is írtam, hogy egyes esetekben sérül. Máskor meg működik. Különben is lényegtelen a téma szempontjából.

A #5 válaszom csak azért írtam, hogy a kérdező is tájékoztatva legyen, vagy akit érdekel. Utána viszont ezek szabadon választott dolgok.

Például valaki megfontolja, hogy neki tetszik ez a trükkös ragasztó és inkább rendel Kínából.

Vagy meggondolja, hogy nem kellene olyan nagyon beragasztani, logikus okból.

A többi csak felesleges szószaporítás.

2020. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!