Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elküldött képek törlése után...

Balazs2000 kérdése:

Elküldött képek törlése után butítja az kép minőségét a messenger. Másnak is? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje megfigyeltem, hogy miután elküldök egy képet messengeren, majd az elküldött képet törlöm a telefon galériájából, a messengerben jelentősen leromlik a kép minősége.

Pl egy szöveg képernyőfotójánál a galériából való törlés után messengeren alig olvasható a szöveg, annyira romlik a minőség.

Viszont akinek küldöm a képet az törlés után is jó minőségben látja.

Másnak is feltűnt már ez?



2020. márc. 27. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Igen, a Messenger ront a minőségen. Nekik sincs végtelen tárhelyük, ahol tárolják azt a sok képet...
2020. márc. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez így van rendjén, tehát mi a kérdés ezzel kapcsolatban?
2020. márc. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alapbol ront rajta, de a viber, messenger stb mindegyik.. ezt eddig is tudtuk
2020. márc. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést a kérdésért, régebben ezt egyáltalán nem vettem észre, pár hónapja tűnt csak fel
2020. márc. 28. 00:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy régebben nem képként, hanem fájlként küldted.

Próbáld ki.

2020. márc. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is észrevettem már ezt pár éve. Ezért szoktam a fontos képeket inkább becsomagolva (pl.: zip archívumban) kérni/küldeni. Illetve sok esetben e-mail -ben vagy ha a kép nem privát jellegű, akkor akár nyílvános képmegosztón keresztül is. Vagy egyszerűen Google Drive -ba feltöltve, esetleg Dropbox -ra...


A fájlként küldés nem lehetséges minden platformon. De ahol lehetséges is, ott is gyakran az adott alkalmazás beazonosítja a tartalmat képként és természetesen úgy is (vagyis kisebb felbontásban és erősebb tömorítéssel) küldi át. Vagyis sokszor semmi haszna a funkciónak, ha az ember képet akar teljes minőségben átküldeni...

2020. márc. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A telefon által készített kép tömörítetlen és akár 5-10 mega is lehet (nyilván telefontól függ). Egyik közösségi média oldal sem akarja ezt tárolni, ezért veszteségesen tömörítenek a kép minőségén, így egy pár száz kilobájtos képet nyernek.

Nem azért romlik a Messengerben a képek minősége, mert letörlöd a telefonodról az eredetit, hanem mert a Messenger (Facebook) tárolja, rosszabb minőségben.

2020. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A telefon által készített kép tömörítetlen..."


Ez az esetek közel egyikénél sem igaz, esetleg a raw képek esetében. Nem sokan fotóznak telefonnal raw képekre gyúrva, de akik meg is teszik, utána finomítják és elmentik .jpg vagy hasonló formátumban, ami tömörített, sőt a legtöbb formátum még veszteséges is.

2020. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!