Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem interneten keresztül...

Miért nem interneten keresztül telefonálunk?

Figyelt kérdés
Rengeteg ember fizet 10000 Ft-nál többet havonta, csak a telefonálásért. A legolcsóbb előfizetéses mobilnet csomagok alig 2-3 ezer Ft-ba kerülnek és korlátlan kapcsolatot biztosítanak a közösségi médiának. Szinte mindenkinek okostelefonja van, tehát meg lehetne oldani a korlátlan beszélgetést havi pár 1000 Ft-ból. Miért nem csináljuk ezt?

2020. ápr. 3. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

hogy te miért nem csinálod ezt azt te tudod...

én megoldom a korlátlan beszélgetést olcsón.


Ott a mondatodban a szinte - szinte mindenkinek van okostelefonja

így igaz, nincs mindenkinek! nagyon sokaknak nincs és ha lenne sem tudná használni, mert akiket hívni szokott azoknak sincs.

Apám telefonszámlája 2000 forint körül van (a vezetékes és a mobil együtt kb) és egész nap dumál a haverjaival. Legalább 3-4 évi telefonszámla árából lehetne neki venni egy okostelefont amí már elfogadhatóan működik és nem csak felbosszantja az embert a lassúságával, problémáival. Plusz még fizessek elő neki internetre és még vegyek egy normálisabb wifi routert is... vagy inkább kettőt, hogy a kertben is legyen wifi ha épp ott akar telefonálni.


Biztos meg lehet oldani ócsóba a városban ahol több a wifi hotspot mint a mobil cella, de van nagyon sok olyan helyzet amikor a mobil még mindig biztosabb, költséghatékonyabb megoldás,


Nem feltétlenül biztosít minden adatcsomag korlátlan adatmennyiséget a whatsapphoz vagy a viberhez, vagy a skípehoz. A drágábban lehet - de akkor meg ugyanott vagyunk ahol a part szakad.

2020. ápr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Ja és technikailag nagyon sok esetben interneten telefonálsz, csak nem veszed észre :)
2020. ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A korlátlan közösségi média nem vonatkozik a hang- és videóhívásra. Valamint mindkét félnek online kell lennie hozzá, továbbá a hálózatok közti váltást nem éli túl (pl wifi-4G, 4G-3G), megszakad a hívás. A klasszikus telefonhíváshoz nem kell online lenni, elég ha be van kapcsolva a készülék és van térerő. Túléli a hálózatok közti ugrást (wifin az esetek 99%-ában nem is megy). Nem utolsó sorban létezik vezetékes telefon is, amiről a legtöbb szolgáltatónál hálózaton belül mobilra is ingyenes a hívás párszáz forint havidíjért, amit sokan akkor is kifizetnek ha nem is használják, mert a csomag olcsóbb telefonnal, mint a net önmagában. Más szolgáltatók irányába sincs 10 Ft a percdíj. Sokkal olcsóbban ki lehet jönni, mint a tízezres korlátlan mobillal és a mobilnetes online telefonálásnál is kényelmesebb. Létezik drót nélküli vezetékes telefon, amit a házban vihetsz bárhova, mint a mobilt.
2020. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sok esetben a netes telefon elég problémás. Volt barátnőmmel például nem is tudtunk viberen illetve messengeren normálisan beszélni, hiába voltunk mindketten WiFi kapcsolattal itthon. Egyszerűen akadozott a vonal. Ő ha sokat beszélt és gyorsan akkor mintha egy vékony lyukon akarnál vizet átengedni. Én azt hallottam, hogy belassult a beszéde, majd pedig akadozott, mikor befejezte, akkor kicsit felgyorsulva hallottam mit mond. Kicsit vicces volt, de egyben idegesítő is.

Mostani barátnőmmel sokat beszélek, és mivel egy szolgáltatónál is vagyunk, így logikus volt olyan csomagot választani aminek hálózaton belül nincs percdíja.

2020. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1 "hogy te miért nem csinálod ezt azt te tudod..."

Én élek a lehetőséggel, csak úgy általánosságban értettem a kérdést.

Én faluhelyen lakom, mobilnettel telefonálok (messenger) és jobb a hangminőség mint a normál hívásoknál.

A névjegyzékemben szereplő 60 ember közül csak 4-nek nincs okostelefonja.

Ergo majdnem mindenki használhatná a szóban forgó lehetőséget.

2020. ápr. 3. 13:15
 6/9 anonim ***** válasza:

"Miért nem csináljuk ezt?"

Hajrá. Csináld.

Nekem flottás számom van, 4-5 ezer havidíjjal, minden körülmények között kiváló minőségű hanggal. Neten ezt nem tudnám megoldani, nem mindig wifi router mellett ülök, a mobilnet meg még nem tart ott.

És főleg mostanság, amikor minden hálózat csigalassú.

2020. ápr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Hajrá. Csináld."

Egyedül sokat érek vele...

2020. ápr. 3. 15:09
 8/9 anonim ***** válasza:

én is faluhelyen élek és én is csinálom :D

amúgy durva, hogy megyei jogu városban laktam és ott egyetlen szolgáltatóhoz mehettem csak internetért (plusz a mobilnet)

itt egy 1000 fős kis faluban a 3 mobilszolgáltató mellett van a telekom vezetékes, a tarr kft vezetékes és a znet mikrohullámú netszolgáltatás. szal lehet neten telefonálni, de. ahogy írtam van az a közeg akit nem tudsz rávnni, mert nem is akarja.

2020. ápr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem még az jutott eszembe, hogy nem csak a barátaiddal beszélgetsz, én például szoktam hívni ügyfélszolgálatokat, de a futárszolgálatoknak is szükségük van a telefonszámomra. Van, amiről sms-ben kap az ember értesítést (pl. kódok, átvételi értesítés vagy kártyás vásárlások). Ezért az embernek fent kell tartania egy mobil előfizetést és ha már van, használja is.


Az én csomagomnál legalábbis úgy van, hogy mobilnethez kell mobil előfizetés, anélkül nem tudod megvenni. Ha mondjuk függetlenítenék tőle, akkor a mobilnet sokkal drágább lenne valószínűleg.

Plusz nekem, ha korlátlan netet szeretnék a közösségi médiákhoz az 3-4 ezer forinttal több lenne a most is meglévő kb. 2ezres netcsomaghoz.

2020. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!