Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ezt a facebook küldte?

Ezt a facebook küldte?

Figyelt kérdés
Üdv! Az elöbb kaptam egy sms-t +447716735992 számon, miszerint valaki bejelentkezett a fiókomba. Ezt a facebook küldte vagy valami "csalás"?

2020. ápr. 4. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Állítottál be Fb-n ilyesfajta értesítőt?

Ha nem, én nem foglalkoznék vele.

Mi más van még az smsben? Vagy csak ennyi?

2020. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az fb úgy szokta általában küldeni ezeket (megfogalmazásilag), hogy: "Egy olyan készülékről vagy helyszínről észleltünk bejelentkezést, amelyet te nem szoktál használni. Te voltál az?" És akkor megszokta adni a települést és az időpontot. Mondjuk nekem emailben küldi ezeket, de szerintem sms-ben is pont ez szerepel, vagy hasonló. Szóval ha megfogalmazásilag ilyen, akkor lehet az fb. De igen, a legkönnyebb ha lecsekkold a beállításoknál, hogy be van-e állítva az értesítés.
2020. ápr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Még küldött egy linket is amin jelszómegváltoztatás van. Nagyon úgy néz ki hogy a fb az. Azért megkérdeztem, köszi a válaszokat!

És ha mondjuk valaki feltör, és megváltoztatom a jelszót akkor őt kidobja?

2020. ápr. 4. 22:58
 4/11 A kérdező kommentje:

Szokatlan Facebook-bejelentkezést észleltünk: +link

Ezt írta

2020. ápr. 4. 23:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kattintanék rá, lehet ki akarják csalni a jelszavadat egy kamu linkkel, ami egy mirrorra irányít tovább. Azt hinnéd, a face az... a hivatalos face oldalon keresztül menj a beállításokba és cserélj jelszót .
2020. ápr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké, akkor ez lesz, direk vártam még mielőtt megcsinálom
2020. ápr. 4. 23:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha linkkel együtt küldte, akkor szinte biztos hogy csalás, adathalász oldalra irányít, ami jellemzően egy adott oldal másolata, szinte ugyanolyan webcímmel, hogy a naivaknak se essen le.

Ezenfelül egy jelszó változtatás a rendes weboldalon keresztül nem rossz döntés.

2020. ápr. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Párszor volt ilyen nálam de facebook értesítés jön, nem sms, hiába van szám megadva. Esetleg messengeren jelez a facebook, hogy ellenőrizzem a dolgot.

Szinte biztos hogy újfajta csalás.

2020. ápr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Meg nem tudom ki hogy van vele, de nekem +36 30 as számról küld értesítéseket a facebook is.

(Pl a 2faktoros hitelesítő kód)

2020. ápr. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a biztos, ha most megváltoztatod a jelszavad, a többi nem is lényeges.
2020. ápr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!