Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ti melyik telefont választanát...

Ti melyik telefont választanátok? Honor 20/Huawei Nova 5T vs. Samsung Galaxy A71

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy apró segítséget szeretnék tőletek kérni. Részletesen igyekeztem két készüléket kielemezni, különböző tesztet, videós értékelést néztem, de a sok információban kicsit elvesztem már.


Szeretnék egy új készüléket vásárolni.

A két készülék, amit néztem a Honor 20/Huawei Nova 5T (rettentően hasonló a kettő, csak a design más), illetve a Samsung Galaxy A71-es készüléke.


Engedjétek meg, hogy leírjam az elvárásaimat a két készülékkel kapcsolatban. A választott telefon elsődlegesen üzleti céljaimat elégítenék ki. Mindenképp fontos számomra az NFC, így hamar tudtam szűrni a mostani, modern készülékeket. Kamera szempontjából fontos a képminőség, de feltételezem, hogy ebben a Huawei fele vinném az irányt, de sokkal fontosabbnak tartom az üzemidőt, ami véleményem szerint viszont a Samsung felé. Ellenben, ha a gyorstöltés tényleg gyors, akkor fátylat rá... Üzleti célok alatt a böngészést, videókonferenciát értem, bár néha egy lightosabb játék is szóba jöhet kikapcsolódásként. Sokat vagyok úton, így a töltési lehetőségek korlátozottak, de nincs lehetetlen... A funkciókkal (az NFC kivételével) speciális megkötésem nincsen, mindegyik tartalmazza azt a funkciót, amit alapvetően használnék. Mint ahogyan írtam, a kamera számomra egy hatalmas plusz pont, bár a jelenlegi Samsung Galaxy J5 2016-hoz képest bármelyik mai modern készülék is hatalmas előrelépést jelent. Szóval, leginkább erre szeretnénk az esetleges tulajdonosoktól segítséget kérni, mi a tapasztalatuk stb. Audio szempontjából nincsenek szintén nagy elvárásaim, gondolok itt a jack kimenetre, mivel az esetek 90%-ában bluetoothos fejhallgatót használok, aminek (az árához és a származási helyéhez ;) képest) rendkívül hosszú az üzemideje. Maga a két készülék kijelzője között nem tudom mi a lényegi különbség, feltételezem, hogy a Samsungnak szebb a kijelzője, de csak ezért én még nem zárnám ki az IPS-es Huawei-t/Honor-t.


A Samsung kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasójáról hallottam jót és rosszat is. Akinek ilyen telefonja van, milyen tapasztalata van? Gyorsabb, lassabb?


Annyira nem vagyok egy "telefonzabáló", a J5-nek most sincs semmi baja, csak sajnos a modernebb alkalmazásokat már nem tudom futtatni rajta, amire viszont szükségem lenne.


Ti a helyembe melyik készüléket választanátok a fenti információk alapján? Ha esetleg pont valamelyik fenti készüléked van, nagyon megköszénném, ha leírnád a tapasztalataidat, nagyon segítenél vele. Élőben a két versenyzővel még nem találkoztam, bár egy "független", laikus embert is majd a vásárláskor elviszem magammal, aki nem csak a számokat látja, hanem a készüléket is ;)


Köszönöm segítségeteket!



2020. ápr. 5. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a honor v20? Csak kicsivel drágább mint a honor 20. Viszont nagyobb aksi van benne intenzív telefonálás melett (napi 3-4 óra) 2 napot simán kibír. Valamint nagyon szép kamerája van.


A nova, honot v20 és a 20 egyforma processzorral van szerelve.


Az antutu szerint így vannak besorolva tudás szerint:


[link]

2020. ápr. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szonata ***** válasza:
85%
Samsung A/70 -es telefonom van. Tökéletes készülék, jó üzemidővel, kamerával, NFC is tökéletesen működik. Az A/71-et javaslom, csakis Samsung.
2020. ápr. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszotokat.


#1 előfizetés mellé hoznám ki, és szerintem az már kifutott, vagy a fene se tudja... Azért az vicces, hogy a sima Honor 20-nak jobb lett a benchmarkja, mint a Nova 5T-nek :D De azért utánakérdezek, lehet-e kapni amit írtál.


#2 Köszönöm szépen. A legtöbb telefonom eddig Samsung volt, egyszer volt egy HTC-m meg egy Huaweiem. A családban marhára Huaweisek, de csak azért nem dobom el a Samsungot. :D


Azért ha valaki hozzá tud szólni a témához, azt nagyon megköszönném :D Én egy telefont nem két évre szeretnék választani ;)

2020. ápr. 5. 15:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Mégegy voks a samsungra,nekem is csak a70 van,de teljesen bevált,semmi gond nincs vele.
2020. aug. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szonata ***** válasza:
A/70-es telefonom van. Tökéletes!
2020. aug. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A71et választanám
2020. aug. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!