Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy tudom megosztani a...

Hogy tudom megosztani a mobilom internetét a laptoppal?

Figyelt kérdés
Szóval van ez a koronavírusos 100 gb telenoros adatkártyám, viszont a mobilon nem tudom használni, mert nincs rajta 4G. Ez esetben tudnám használni laptopon, a mobilon keresztül vagy nem lehet? Próbáltam már kábellel, bluetooth-szal, hot spottal, de egyikkel sem megy.

2020. ápr. 7. 12:59
 1/7 Zzzoli ***** válasza:
100%
Ha nincsen rajta 4G, akkor sehogysem fog menni használható sebességgel. Mindenképp szükséges egy 4G képes eszköz. Mobil/tablet/vagy hordozható 4G/wifi router.
2020. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Meton ***** válasza:
63%

Először kell egy router. Persze ha pendrive-ról megy a net, akkor a sim-et tedd át a mobilodba. A mobilt meg USB-n a laptopra kötheted és akkor ott is lesz net. De a legtisztább, ha eleve mobil routert kérsz.

Ja igen, a 4G. Akkor mobilroutert szerezz.

2020. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha 3G van rajta, az már elfogadható. Egy HD (720p25) streamet is simán elvisz, persze mellette nem nagyon csinálsz mást. A legtöbb telefont ha USB kábellel a gépre dugod, a beállítások, megosztás és hotspot menüpontban be lehet kapcsolni az USB megosztást.
2020. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak böngészni akarok, szóval bőven elég lenne.


Odáig már sikerült eljutnom, hogy a két eszköz egymásra talált, csak mindig azt írja ki, hogy nincs internet, illetve különböző hibaüzenetek pl:

the remote connection was not made

because the name off the remote access server did not resolve

2020. ápr. 7. 14:38
 5/7 Meton ***** válasza:

Szerintem ez nem olyan bonyolult. Össze kell dugni a laptopot a mobillal. A laptopon kapcsold ki a netet, mert nem vagyok biztos benne, hogy alapból használja a mobil netjét. Persze mobilon kell legyen net, mert különben nem fog menni. A lényeg, hogy a mobilt nagyjából úgy használhatod, mint egy router-t. Persze én ezt régi mobilon használtam, az újaknál már van olyan, hogy USB-n csak töltés van, ezt nyilván ki kell választani.

De a legtutibb egy mobil router. Nagyon sokan használják, nekem is az van. Arra csatlakoztathatod a laptopot, mobilt, nyomtatót, amit csak akarsz. Arról nem beszélve, hogy magaddal is viheted. A telenornál pont van ilyen, mert én is azt használom.

2020. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Valóban nem bonyolult, össze van dugva, kiválasztom az internet megosztását és a csatlakozás után azt írja ki, hogy nincs internet. A biztonság kedvéért megnéztem, és bizony ott van a 100 GB. Már visszaállítottam az összes hálózati beállítást alapállásba és úgysem jó. Szóval ha telefon nem bírja a 4G-t, akkor a lapotopra sem megy át router nélkül.
2020. ápr. 8. 10:57
 7/7 Meton ***** válasza:

Azért azt tisztázzuk, hogy ha mobilon nincs net, akkor laptopon se lesz. Először a mobilon kell ezt megoldani, utána lehet megosztani a laptoppal. Amíg nincs mit megosztani, addig ne is csodálkozz.

Az viszont elég fura, hogy a 4G előfizetéssel a 3G-t nem lehet használni. Ezt szerintem a Telenor-tól kérdezd meg, mert így nekem elég fura. Ott amúgy a mobilod is beállítják. Vagy kapsz egy routert, ami elvileg ingyenes. Nekem ezzel kezdték. Van kicsi, ami zsebben is elfér, meg nagy is, ami asztali.

2020. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!