Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha visszaállítom az android...

Ha visszaállítom az android verziót 7.1.1-ről 6. 0-ra akkor utána vissza tudom frissíteni 7.1.1-re?

Figyelt kérdés
Azt írja a telefon, hogy a rendszer jogosulatlanműveleteket észlelt és újra kell indítani, de hiába indítom újra nem tűnik el és a wifi-t se tudom bekapcsolni (most van mobilinternetem de már nem sokáig és utána nem tudok internetezni) ha vissza lehet frissíteni utána eltűnik a hiba? Vagy nincs olyan, hogy visszaállítás korábbi időpontra? J5 2016
2020. ápr. 13. 14:22
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Valószínűleg a visszaállításnál törlődött vagy sérült a SECRO partíció, ami a MAC, IMEI és egyéb címeket tárolta.

Amennyiben egy ilyen sérülés van, minden indításkor új MAC címe van pl. a wifinek.


Mentsd le az összes adatod, amíg tudod és USB-ről tölts rá megfelelő firmware-t, ami a partíciós hibákat is képes kijavítani a ZIP-es frissítésekkel ellentétben!


Hogy lenne "visszaállítás korábbi időpontra"??? Ha nem volt teljes rendszer mentésed (TWRP Backup, ...), akkor max google féle adatok mentése történhetett, de abban letöltött anyagok, dokumentumok, beszélgetések, stb. nem fognak szerepelni és ha apk-ként telepítettél bármit is, az nem fog újratelepülni.

Szóval nincs visszaállítási pont, vagy legalább is csak 1-2 adat állítható vissza, a teljes rendszer semmiképp, ám jelen sérült állapotában sem SD-s, sem online frissítés/downgrade nem lehetséges, csak USB-n keresztül megfelelő flasher programmal és flash fájllal.

2020. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A videókban van olyan, hogy a BL-hez meg az AP-hoz bemásolnak valamit de nekem nincs olyan amit be tudnék másolni. Vagy ahhoz már ki kell kapcsolni a telefont és belépni abba a menübe?
2020. ápr. 13. 16:34
 3/5 Mr. V. ***** válasza:

Ezekről a rövidítésekről nem hallottam, de kikapcsolt készülékkel "másolgatni" nem lehet. Oda max ABD PUSH-al lehet fájlt küldeni, de ahhoz sem jó a kikapcsolt mód, hanem bootloader vagy recovery ADB mód kell.


Flashelni pedig kikapcsolt készüléket lehet, aminél PC-n el kell indítani a feltöltést és az USB kábel rádugása kapcsolja be a készüléket és indul valóban a feltöltés.

2020. ápr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

V úr jól írta. De kellene tudni, hogy mit csináltál, mielőtt elkezdte ezt?

Egy frissítésnek nem kéne ilyeneket művelnie.

2020. ápr. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mr. V. ***** válasza:

Ilyesmi akkor fordul elő, ha a frissítés nem a készülékre való.

Egy hibás tab-nál én se találtam sokáig rá való firmware-t, addig a kijelző volt egy verziónál fejjel lefelé, egy másiknál a kijelző jó irányban, de a tapi volt megfordulva, egy másiknál sem a wifi, sem a blue nem működött, mert nem hozzá való driver volt a firmware-ban.

Bár ilyen "jogosulatlan műveletet" egyik sem írt ki, de eleve 5.1-ről volt szó, is a wifi szintén nem működött, ezért hoztam példának.


Azaz ha nem biztos forrásból lett frissítve, lehet hogy "főzött" ROM-ról van szó, ami viszont azzal a készülékkel nem kompatibilis.


Ha gyári volt, akkor mivel telepítés előtt van CRC ellenőrzés, szerintem sérült fájlrendszer a kizárólagos hibaforrás.

2020. ápr. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!