Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elsősorban alap dolgokra...

Elsősorban alap dolgokra milyen telefont érdemes venni?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Telefon vásárláson gondolkodok és kicsi problémába ütköztem.

Egy olyan telefont szeretnék vásárolni, alap dolgokra (nem gamer dolgokra), aminek:


- Jó az üzemideje. (Nálam a jó üzemidő = 1 napot kibír, azaz csak esténként kellene tölteni.)

- Az átlagtól azért jobb minőségű fotót készít. (A videó nem olyan hangsúlyos.) Nem kell P40 Pro, DSLR-szint, de tudjon szép, éles fotókat csinálni.

- Sokáig támogatva van. Itt főleg a biztonsági frissítésekre gondolok. Több banki applikációt is használnék a telefonon + nem tudom, lehet, csak én vagyok ilyen, de nem szeretek olyan készüléket használni, amin hemzsegnek a biztonsági rések, mert a gyártó már nem tudja/akarja befoltozni őket.


Főleg utóbbi miatt ragadtam le. Megvártam ugyanis, amíg az Apple bejelenti az új iPhone SE-t, ami a héten ugyebár meg is történt. Tetszetős mobil, azokra a célokra, amikre szánnám, tökéletes lenne, főleg, hogy egy 4-5 évig biztos szoftveresen is támogatva lesz, szóval emiatt is nyugodtabb lennék.

Az egyedüli gond viszont, hogy az euró elszállása miatt kb. 180 000 Ft-ba kerülne a készülék, 64 GB háttértárral. És nem tudom, hogy ennyit kiadjak-e érte.

Hosszú távon bizonyára nem lenne rossz, de elgondolkodtam, hogy ilyen 100-120, max. 150 000 Ft környékén Android fronton milyen telefonok jöhetnek szóba. Tudtok esetleg ez ügyben segíteni nekem?


Én eddig ezeket a készülékeket találtam:


- Nokia 7.2: Android One alapú, tavaly jelent meg, így ha jól tudom, 3 évig biztos támogatva lesz, azaz 2022-ig. 110 körül lenne újonnan, 6 GB RAM-mal és 128 GB háttértárral, 2 év garanciával (tehát ezeknél ráduplázna az iPhone-ra), a kamerája is ahogy nézem, megfelelne arra, amire szánnám. Viszont több fórumot is néztem és nagyon szidják.

- Xiaomi Mi 9T (Pro): nagyon tetszetős, hogy az egész telefon full kijelzős, sehol semmi notch, ráadásul a kijelző maga AMOLED. 4000 mAh akkumulátor, a kamerák is nagyon jók és kb. 150 000 Ft-os árával ez lenne nekem a lélektani határ, amit kiadnék egy telefonért, főleg, hogy szintén 2 év gyártói garancia, 128 GB háttértárral kapnám meg ennyiért.

Szoftveresen viszont nem tudom, hogy mennyi ideig lesz támogatott. Általában a Xiaomi mennyire szokta szoftveresen frissíteni a készülékeit? Hány évig fogja kapni előreláthatólag ez a modell a biztonsági frissítéseket? Ha jól tudom, a Xiaomi telefonok root-olhatók, igaz? (Mert még esetleg arra is gondoltam, hogy ha már nem kap semmi frissítést, akkor szépen elviszem egy szakemberhez és rárakatok valami custom OS-t, pl. Lineage OS vagy ilyesmi, ami támogatva van.)



Egyelőre nekem ez a 3 telefon jött szóba, de ha valaki tud még valamit ajánlani, ami ezeknek a kritériumoknak megfelelne, örömmel fogadnám. :)


Bocsánat a sok kérdésért, de csak így tudtam kb. megfogalmazni, hogy miért nem tudok dönteni.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2020. ápr. 17. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

" Általában a Xiaomi mennyire szokta szoftveresen frissíteni a készülékeit?"

Az az általános, hogy minden gyártó 2-3 főverzió-frissítést (ergo 2-3 év max, Android One telefonok kivétel) csinál a (jobb) telefonjaival. Ezek után még jönnek biztonsági frissítések, de azt már nem tudom, meddig.


"Ha jól tudom, a Xiaomi telefonok root-olhatók, igaz?"

Megfelelő eszközökkel minden telefon rootolható, ezek a gyártótól függnek (pl a Huawei bezárta a programját, amivel régebben lehetett rootolni, az OnePlus-nál meg még garanciavesztéssel se jár a rootolás), de a Xiaomik rootolhatóak egész egyszerűen.


"Mert még esetleg arra is gondoltam, hogy ha már nem kap semmi frissítést, akkor szépen elviszem egy szakemberhez és rárakatok valami custom OS-t, pl. Lineage OS vagy ilyesmi, ami támogatva van.)"

Olcsóbban kijössz, ha magad csinálod. Hót egyszerű dolog, van hozzá egy csomó "dummy-guide".


Telefont sajnos ezeken kívül nem tudok ajánlani, de én ilyen igényekkel tuti Android One programos telefont vennék, pl Xiaomi Mi A3-at.

2020. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2020. ápr. 19. 21:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2020. ápr. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!