Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki lehet kerülni ezt a korláto...

Ki lehet kerülni ezt a korlátozást egy mobilon?

Figyelt kérdés

Az unokahugom hatodik osztályos, idén kapott okostelefont. Évekig gyűjtötte rá a szülinapi/karácsonyi pénzt, tavasszal gyűlt neki össze. A nővérem élettársa segített neki kiválasztani és megrendelni a telefont.


Nagy volt az öröm, amíg ki nem derült, hogy teljesen lekorlátozták a telefont, mielőtt odaadták az unokahugomnak. Nem tudja pontosan, hogy hogyan, ennyit tudott elmondani:


Ha le akar tölteni egy appot, akkor arról az apja kap egy értesítést, és engedélyeznie kell, addig nem tudja elindítani. YouTube app van a telefonján, de semmit nem tud rajta nézni. Chrome-ból sem nyílik meg a YouTube.


Szerintem igazságtalan, hogy ennyire lekorlátozzák, főleg azért, mert tulajdonképpen a saját pénzén vette a telefont. Még SIM kártya sincs benne. Nem nézhet videókat, nem tölthet le új játékokat, minden lépését figyelik. Szívem szerint vennék neki egy normális telefont, de rajta kívül még négy unokahugom/öcsém van, és annyit nem keresek, hogy mindegyiküknek vegyek, ennyire kivételezni meg nem akarok. Meg azért az apját se akarom magamra haragítani. (A nővérem több dolgot engedne, de ráhagyja.)


A vírus miatt valószínűleg több hónapig nem fogunk találkozni, így viberen próbálok neki segíteni abban, hogy legalább a YouTube-ot tudja elérni. Eddig ezeket próbálta ki:


1. Inkognitó módban megnyitni a YouTube-ot, hogy ne az alkalmazás nyíljon meg, hátha az a baj, hogy a google fiók nem engedi. Probléma: nem lehet inkognitó módba lépni, a gomb szürke.


2. Ingyenes VPN-el megkerülni a tiltást, hátha az oldal van letiltva. Probléma: neki nem nyílik meg így a YouTube. Az én telefonomon gond nélkül ment, és anno sokan ezt a módszert használták a gimiben.


Van egyéb ötletetek?



2020. ápr. 22. 11:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Gondoltam még arra, hogy végső esetben lehetne csinálni egy hard resetet, de gondolom erről értesülne az apja. Meg valószínűleg az unokahugom nem tudná egyedül újra beállítani a telefont, és a képeit se tudná egyedül elmenteni.
2020. ápr. 22. 11:49
 2/14 anonim ***** válasza:
16%

Egy hatodikos gyereknek nem való a felügyelet nélküli internetezés. A nevelési módszereket lehet persze kritizálni, meg esetleg érvekkel hatni, de nem a te dolgot más nézeteit önkényesen megváltoztatni, kijátszani. Mert akkor még annyit sem kap a gyerek, mint most.

A legtöbb oldalra amúgy nem is lehet 13 év alatt regisztrálni.

2020. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Az is előfordulhat, hogy hard reset után a Google-fiókból visszaszinkronizálja a biztonsági beállításokat is.

Először a gyerek próbálja meggyőzni a fatert, hogy a Youtube nem olyan veszélyes, sőt az egyébként is életkorra szelektál, a Google-fiókban megadott születési év szerint engedélyezi a tartalmat.

2020. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Valóban nem való egy 12 évesnek a felügyelet nélküli netezés, de azért aközött és a YouTube-ozás között óriási különbség van. Inkább nézzen most prank videókat meg minecraft gameplay-eket, minthogy a teljes tiltás miatt pár éven belül megtanulja magától, teljesen kijátszani a rendszert, elkezdjen unalmában idegenekkel chatelni vagy elszökjön a barátnőihez, akiknél korlátozás nélkül csinálhat mindent. Nem a korlátokkal van baj, de a teljes tiltás szerintem nagyon rossz ötlet.


A nővéremet hiába győztem meg, nem ő állította fel ezeket a korlátokat, hanem az élettársa, aki az unokahugom apja. Náluk ő a főnök, az van, amit ő akar, és mindig neki van igaza. Az unokahugom többször is sírva hívott fel viberen. A szüleim is beszéltek a nővéremmel, de nem tudtunk elérni semmit.

2020. ápr. 22. 12:35
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, de pont ezért lehet nagyobb probléma a háta mögött intézkedni meg kijátszani a döntéseit, mert az ilyen ember szabotázsnak fogja venni, meg hogy őt átverték, és nincs tekintélye a szavának. Ha pedig ezt a gyereken tölti ki, akkor csak rosszabb lesz a helyzet meg a családi hangulat is.
2020. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy segítsek. :(
2020. ápr. 22. 12:57
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Fogadj meg tőlem egy tanácsot, és inkább anyukát hergeld fel, hogy ne szarja már le a gyerekét ennyire, mert aztán apuka ezzel a mindent tiltok dologgal egy olyan embert fog csinálni a gyerekből, hogy abban nem lesz köszönet. Ha kell, állj mellé majd, és közösen olvassatok be neki, de ne hagyd, hogy ezt csinálja.


Persze, nem kell egész nap a neten lógnia, meg hülyébbnél hülyébb tartalmakat fogyasztania, de ha most, gyerekként nem szerez kellő tapasztalatot, akkor később olyan dolgokba keveredhet, mint a bankkártyás átverés, az idegenekkel való beszélgetés, találkozás, és gondolom a többit nem kell mondjam.


Ráadásul ha titokban tartod a dolgot, és lebukik (hidd el, le fog), akkor a gyerek is bajba kerül, és Te is.

2020. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

használja így egy kicsit a telefont és szokja meg a használatát, tanulja meg, hogy mi hogyan működik. Nem csak a telefonról beszélek itt, hanem az internetről. Nagyon de nagyon mahar bele lehet futni olyanba, hogy kettőt kattintasz és már meg is rendeltél valamit amit nem tudsz lemondani.

Én a korlátozás pátrján vagyok annak érdekében, hogy ne legyen a gyerek azonnal bedobva az internet pöcegödrébe!

Az sem utolsó szempont, hogy jó ha van egy kontrol a költések terén. Hány története hallottunk már, hogy a gyerek nyomkodta a telefont és elköltött 2000 dollárt appokra.

Meg kell tanulni felelősen internetezni és meg kell tanulni azt is, hogy mindig szkeptikusan álljunk azokhoz a dolgokhoz amiket a neten látunk.

2020. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

mondjuk az is egy jó kis tanulási folyamat, hogy hogyan kerülj ki telefon korlátozást! :)

lehet a végén programozó lesz a gyerkőcből!

2020. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Eddig is volt okostelefonja, az apja régi Microsoftos telefonját használta. Azon nem volt ennyire korlátozva, és nem csinált hülyeséget, mert meg lett rá tanítva, hogy mit szabad és mit nem. A jegyei jók, nem lógott egész nap a telefonon, az iskolába el se vitte. De az egy 6-8 éves telefon volt, iszonyat lassú, folyton kikapcsolt, nem bírta az aksija és a húga (akinél még nem aktuális az okostelefon-kérdés) leejtette, és betörte a képernyőjét. Ezek miatt szeretett volna egy újat.


Én is tudom, hogy hová fog vezetni a teljes tiltás. Nem csak most rossz neki, később is érezni fogja a hatását. Segíteni szeretnék, de nem tudom, hogyan. Az apját nem tudjuk meggyőzni. Így is káosz van náluk, lehet, hogy szét fognak menni a nővéremék. Talán jobb is lenne, hiába vannak együtt lassan húsz éve...

2020. ápr. 22. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!