Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudom a mobilról...

Hogyan tudom a mobilról kikapcsolni a 3, vagy 4G-t?

Figyelt kérdés

vagy egyáltalán hogyan tudom megnézni, hogy képes-e mondjuk 3G vagy 4G-re?

Nokia 2.2-es okostelefonról van szó.



2020. ápr. 29. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A hálózati beállításokban. De 2G-n lassú lesz az adatforgalom. Az okostelefonok legalább 3G-t tudnak, de ma már a 4G is alapfelszereltség, ha 3 évesnél nem régebbi biztos tudja.
2020. ápr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért kapcsolnád ki?
2020. ápr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A sugárzás miatt. Minél kisebb legyen.
2020. ápr. 29. 11:38
 4/10 anonim ***** válasza:
búzacsíra vagy
2020. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
No, végre valaki gondolkodik. Én ezért csak hosszuhullámú rádióadót hallgatok. Igaz ritkán adnak, meg szarul is szól, de akkor is. Így alig éri sugár a rádiómat. Bár sokan azt mondják, azt is eléri a sugárzás, akinek nincs is rádiója.
2020. ápr. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy kikapcsolod nem kerülsz burokba ami kiszűri az adótorony 4G-jét.

Ne legyél hülye.

Egyébként semmi élettani hatása nincs sem a 3, sem a 4, sem az 5G-nek.

2020. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg a telefon nem fog sugározni. Mivelhogy "kommunikáció" van, így oda-vissza is megy.
2020. ápr. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A telefon mindig egyféle jelet sugároz. Amúgy ha már élettani hatás, inkább 3G-re tedd. A 2G valami borzasztó modulációt használ, ami a nem árnyékolt berendezéseket zavarja, meg ha kicsi a térerő és erősen sugároz, a testemben is éreztem azt a lüktetést, amit például hangszórókból hallani. A 3G már olyan modulációs technikát használ, aminek nincs ilyen zavaró hatása.
2020. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ez most új, eddig azt hittem, hogy az adótornyok sugárzásától félnek egyesek.

De a tornyot nem tudod kikapcsolni.

Patthelyzet.

2020. ápr. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"No, végre valaki gondolkodik. Én ezért csak hosszuhullámú rádióadót hallgatok. Igaz ritkán adnak, meg szarul is szól, de akkor is. Így alig éri sugár a rádiómat. Bár sokan azt mondják, azt is eléri a sugárzás, akinek nincs is rádiója."


Sőt, arra gondoltál már, hogy attól, hogy te milyen frekvenciára hangolod a kütyüdet, attól a környezetedben jelen van pl a 2G,3G,4G stb frekvenciákon sugárzott spektrum?

Másrészt a klasszikus rádiós műsorszórást és mondjuk egy LTE rádiós működést összehasonlítani kb annyi, mint 2 liter tejet egy fakockával...


Ha ennyire f.sol akkor több dolgot tudok javasolni: ásol egy nagy lyukat egy hegy gyomrába és belebújsz. Elég hosszút kell fúrni, hogy a relfektált rádióhullámok nem érjenek el, de lehetséges vagy beköltözöl az Aggteleki Cseppkőbarlang Styx ágába. Az már döfi.


Ha biztosra akarsz menni, akkor kopoltyút növesztel és pontyként éled le életed. Víz alatt már kis mélységben is elnyelődnek a rádió hullámok, vagy már be sem hatolnak.


Van még a faraday kalitka, de egy jól működő cucchoz baromi drága a megvalosítás ( nem elég alufóliával körbeterni a szobát, szorri ).


A kérdezőnek: nem bántásból mondom, de a telefon 2G üzemmódban többet "sugároz" mint 3G,4G üzemmódban. A rádiós interfész működése szórt spektrumú technológián sokkal szofisztikáltabb mint GSMen. Sajnálatos módon az eszköz oldalon ( telefon ) a jelfeldolgozás is több matekot és fizikát igényel, így gyakorlatilag telefon energia igénye nem felétlen lesz kevesebb ( viszont cserébe tudsz letölteni mint állat GSM EDGE 4 időrés MCS kódolás, 256 kbit/sec max sebesség ha minden frankó versus a LTE sebessége ami ennél még egy durván forgalmas cellán is sokkal jobb ).

2020. máj. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!