Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy működik a gyakorlatban...

Hogy működik a gyakorlatban az NFC-s mobilos fizetés?

Figyelt kérdés

Utánanéztem, sok cikket elolvastam, de ez a baj hogy ez csak még jobban összezavart, egymásnak ellentmondó információkat olvasok mindenhol.


Letöltöttem az alkalmazást (az erste saját erre való appját), regisztráltam és aktiváltam a kártyámat, eddig oké.

De hogy tudok vele fizetni? Nagyon kusza nekem az egész és mindenhol mást írnak.

Sajnos nincs olyan ismerősöm aki használ ilyesmit, nem tudom megkérdezni senktől.

Amikben főleg bizonytalan vagyok:


Kell internet a vásárlás pillanatában? Egyik helyen azt írják hogy kell, máshol azt hogy nem..


Fel kell oldani előre a telefont, el kell indítanom az alkalmazást fizetés előtt? Vagy ha megpróbálom lehúzni akkor ezeket utána kell? Vagy egyáltalán nem?


Mindenhol lehet vele fizetni, ahol paypass van?


Néha az alkalmazás azt írja, hogy nem elérhető jelenleg az nfc fizetés, mert "nincs kapcsolat"... itt milyen kapcsolatra gondol? (Mert amikor ezt írja akkor a telefonnak internetkapcsolata van, csak nem tudom hogy akkor milyen más kapcsolatra gondol.)

Egyáltalán ez miért van? Honnan tudom hogy mikor használható épp és mikor nem?

(Fizetés előtt közvetlenül nem tudom megnézni, hogy most épp működik-e, mert a boltban ahova járunk, nincs térerő...)


Továbbra is kell majd a terminálon is nyomogatni a pin-kódot?


Ha bármi miatt nem sikerül a fizetés, annak van valami következménye a valódi kártyámra nézve, pl hogy x sikertelen kísérlet után újra aktiválni kell, vagy bármi hasonló?


2020. ápr. 30. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Az erstést nem ismerem, nekem Apple Pay van.

Úgy működik a dolog, hogy a kártyát beregisztrálod - ezt már megtetted ezek szerint és innentől kezdve a telefonod úgy működik mint egy érintéses - Paypassos kártya.

Tehát amikor kéri a pénztáros, hogy érintsd a kártyát, akkor a telefonodat teszed oda. A telefonban lévő NFC eszköz pedug átküldi a kártya adatait a terminálnak.



"Továbbra is kell majd a terminálon is nyomogatni a pin-kódot?"

nem kell, mert a telefonon már azonosítottad magad.


"Fel kell oldani előre a telefont, "

igen, hisz ahogy fentebb írtam így azonosítod magad, ezért nem kell PIN kód!


"el kell indítanom az alkalmazást fizetés előtt?"

nem tudomaz erste alkalmazás hogyan működik...

"Vagy ha megpróbálom lehúzni akkor ezeket utána kell? Vagy egyáltalán nem?"

utána biztosan nem. A terminál várja a kártya érintését, azt nem tudja, hogy telefonnal akarsz fizetni.


"Mindenhol lehet vele fizetni, ahol paypass van?"

igen!


"Kell internet a vásárlás pillanatában?"

szerintem nem. A kártyádon sincs internet, mégis működik! ha kell is, akkor ez az erste saját marhasága - nem várhatja el, hogy mindeig mindenkinél legyen térerő, illetve legyen adatkerete! Szerintem nem kell!

2020. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én Erste-s vagyok. Ugye fel kell tenni az Erste MobilePay alkalmazást, amibe regisztráltad a bankkártyádat. Ahogy írtad ezt megtetted. Innentől a program fut a háttérben, tehát nem kell külön elindítanod mikor fizetnél, ez nevezik a programban turbo fizetésnek, és ilyenkor 10 fizetés erejéig netkapcsolat sem kell.

Viszont az alkalmazás megnyitásához már igényli, ha egyéb műveletet szerenél, pl csekket befizetni, vagy telefont feltölteni.

Ekkor viszont az NFC-nek értelemszerűen bekapcsolva kell lennie. Ha nincs a telefonodban ilyen chip, akkor nem tudod használni.

2020. ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Van chip. Köszönöm szépen a választ mindkettőtöknek. :)
2020. ápr. 30. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!