Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan töltsem fel androidos...

Hogyan töltsem fel androidos telefonomat, ha nem reagál töltésre, be sem lehet kapcsolni?

Figyelt kérdés
Elvittem szerelõhöz,mert kéket villant és kikapcsolt.Azt mondta szerelõ,szoftvert kell frissiteni.Elvittem,azóta be sem kapcsol,a speciális külsõ inditásra sem reagál,töltésnél ki sem villan,képernyõ sötét.Szerelõ azt mondta,töltsem fel,de igy hogyan,pedig éjjel is töltõn volt,de semmi,halott.

#töltés #nem kapcsol be mobil
2020. máj. 1. 08:58
 1/5 Mr. V. ***** válasza:
57%

Ha van feszültségmérőd, mérd le az aksit, hogy 3,7-4,1V között van-e. Ha legalább 3,8, az aksiban van még valamennyi, tehát tölthető. Ha nem mérsz rajta semmit, akkor az aksi túlmerült, csak szétszedve indítható be ismét... itt valaki szerint több órás töltéssel be kéne indulnia, de tapasztalatom szerint ez nem igaz. Szóval első körben nézd meg az aksit, hogy milyen feszültség mérhető rajta.


Ritka, de nem példa nélküli, hogy elszálljon egy firmware. A legtöbb (de nem minden) készülék firmware frissítése aksi nélkül is elvégezhető megfelelő programmal. Ezzel viszont minden adat, dokumentum, kép törlődik a készülékről.


Az, hogy nem reagál a töltésre, lehet az USB csatlakozó hibája is (kitört a helyéről, elengedte a forrasztás).


Tehát több hibaforrás is lehetséges.


A szerelő inkább válasszon más szakmát, ha nem ért hozzá. A gyári firmware frissítő programok közül sok (pl. LG) megköveteli az aksi legalább 70%-os töltését, de a nagy többség (qualcomm, MTK chippel szereltek) aksi nélkül is frissíthetők. Ráadásul egy "szerelő" nem küldi vissza azzal a készüléket, hogy töltse fel az illető, majd hozza vissza frissítésre, hanem maga megoldja a feltöltést, hiszen ezt is munkadíjba (óradíjba) számíthatja fel, vagy a felkészült szerelőnek van az adott készülékhez tartalék aksija. Szóval azt a "szerelőt" messziről kerüld el ezután!

2020. máj. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Több töltövel próbáltuk,de nem reagál egyikre sem.
2020. máj. 1. 09:21
 3/5 anonim válasza:
12%

Erre több elhetoseg van.

1. Ha nem reagal a toltore, akkor rossz az aksi, ha elvished szerelohoz, ki tudja cserelni.

2. Ha regi a telefonod. Regi telefonokkal (2015-2018) szokott ilyen lenni, hogy nem birna el az ujjabb szoftvereket, ezert nem engedi, hogy frissitsd. Ha ez van, annyi megoldas van, hogy veszel egy uj telefont.

3. Kaptal egy jo kis virust. Nekem is volt mar ilyen regebben, amikor minden fele oldalra felmentem, random dolgokat toltogettem le. Nekem se kapcsolt be, csak nekem ejjel elindultak rajta a reklamok. (pl. barataim nalam aludtak, ejjel telefonom elkezdi "szavazzon az xy partra" XDD) Erre is csak annyit tudok mondani, vegyel uj telefont. :)

2020. máj. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Túlmerült az akksi. Én is így jártam nemrég, a kocsiba bekapcsolva felejtettem azt a telót amit csak gps-nek használok. Hiába tettem töltőre nem reagált. Szétszedtem és az akksira direktben tettem 3V feszültséget kb 1-2 percre. Majd rendesen töltőre kapcsoltam és láss csodát azóta is normálisan feltölt és bírja rendesen az akksi.
2020. máj. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Szerelõ azt mondta,töltsem fel"


"Több töltövel próbáltuk,de nem reagál egyikre sem."


És a szerelő tudománya ezen a ponton megállt? Ez vicc.

Talán azt hihette, hogy a ki nem vehető akkut nem lehet kivenni. De ez is vicc.

Most már akkor keresni egy mérnököt (vicc v3.0).

2020. máj. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!