Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » NFC-s mobiltelefonnal vagy...

NFC-s mobiltelefonnal vagy kártyával szoktatok fizetni?

Figyelt kérdés
Nyilván csak akkor számít, ha van NFC-s mobiltelefonod. Nekem van ugyan, de a kártyát használom.
2020. máj. 7. 10:25
1 2
 1/12 Mr. V. ***** válasza:

Egyszerűbb egy kártyát odaérinteni, sőt akár az egész buxát benne a kártyával, mint kibányászni a telefont az övtokból.

Ráadásul Gránit bank esetében a "kártya digitalizálás" nálam nem működött soha, így ha akarnám, se tudnám NFC-vel fizetni a dolgokat.

Nálam nincs olyan opció, hogy ha kilépek a lakásból, akkor csak telefon lenne nálam, mindig nálam vannak az irataim a kártyákkal együtt, így meg nem egyszerűbb mobillal fizetni.


Ráadásul sokan a mobiljuk mögé a tok alá teszik a kártyát, akik mobilfüggők, így szintén nincs szükség NFC-re, mert pont ott van a kártya és zavarnák is egymás működését.

2020. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
telefonnal fizetek, zsebben hordom, tárcát viszont a táskámban
2020. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
csak telefonnal, a bankkártyámat egyszer elmentettem a samsung passba, meg digitálizáltam, azóta a fiókban van
2020. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátomtól tavaly az USA-ban loptak pénzt az NFC telefonjáról vélhetően az antennás módszerrel, úgyhogy én kikapcsoltam a funkciót. Csak kártyával fizetek azt pedig RFID blokkoló kis tasakban van.
2020. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

"Barátomtól tavaly az USA-ban loptak pénzt az NFC telefonjáról vélhetően az antennás módszerrel, úgyhogy én kikapcsoltam a funkciót."


és ez a barátod ezt hogy hozta össze?


ujjlenyomat, kód, arcalapú feloldás után működik a mobilos fizetés


1 perc letelte után ha úgy is felejted, letiltja, és kódot kell megadni


mellesleg mi értelme lenne lelopni, ha 30 másodperc alatt visszakövethető, hogy ki szerződött a terminálra?

2020. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Amióta van rá lehetőség (4 éve) NFC-n fizetek mobillal. A kártyát már elő sem veszem, mert még az ATM-nél is műxik az NFC.
2020. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kártya. Telefonon be volt állítva, de hosszabb idő így fizetni. Előveszem, feloldom, belépek az alkalmazásba (MKB), aztán van 30 másodpercem érinteni, vagy működik, vagy nem. Ha véletlen kilépek, megint kell a kód. Nem lehet úgy beállítani, hogy ne kelljen szórakozni az alkalmazással.

Ehhez képest a kártyát előveszem, érintek, ha kell, akkor kód és fizetve. Mindig nálam van a kártya és a telefon is, de előbbivel a fizetés mindig készen áll és mindig működik.

2020. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alex Fly ***** válasza:
100%
Mobil. Gyorsabb.
2020. máj. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. máj. 8. 10:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyjából olyan bonyolultságú pénzt lopni az NFC-s mobilról, mint a kulcs nélküli autókat feltörni.
2020. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!