Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi ez a messengeres vírus? Mi...

Mi ez a messengeres vírus? Mi történik, ha valaki megnyitja?

Figyelt kérdés

2020. máj. 14. 21:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Fogalmam sincs mert nem nyitottam meg. Asszem elküldi az összes beszélgetésedbe.
2020. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miről van szó pontosan? Én nem hallottam róla. Kapsz valami linket?
2020. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
79%
#2 aha
2020. máj. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, és ki a küldője a linknek? Ugye, nem az egyik ismerősöd van megnevezve?
2020. máj. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A "vírus" típusától függ, hogy mi történik majd, általában továbbküldi az ismerőseidnek.
2020. máj. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Argony válasza:
100%
Vagy nincs ilyen vírus vagy eltűnnek tőle akik megnyitják.
2020. máj. 16. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én arra gondolok, hogyha valami gyanús oldalneve van; vagy pl ilyen hülyeség van kommentelve hozzá, hogy "Jó képek rólad"; vagy "Hallgassátok meg a lányom legújabb dalát"; vagy nemtom, de ha nagyon buta neve van a linknek, az url címe, akkor arra ne klikkelj rá szerintem. De mondjuk okés, nem tudod az összeset kiszűrni; mert a Hien anyukájának a nevében küldtek egyszer állítólag régen egy ilyet, és ez volt hozzá a felirat tényleg; hogy "hallgassátok meg a kislányom legújabb dalát",és a Hien tényleg énekesnő; de szóval ne kattints rá ezekre sem inkább, ha ilyet látsz. Inkább akitől megkapod, mesélje el, vagy kérdezd meg, hogy tényleg ő küldte-e; vagy ez valami ilyen álprofilos kamucucc, amire ha egyvalaki rámegy; továbbdobja az összes ismerősének.
2020. máj. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
*tehát ez a "hallgassátok meg a kislányom legújabb dalát", ez például pont nem volt hülyeség, csak kamu volt; mert a Hien anyukájának a nevében küldték, tehát akár írhatta volna ki ő is; tehát ezt mondtam, hogy inkább ilyesmire se kattints rá, mégha van is neki alapja; pl tényleg énekes; hanem előbb győződj meg róla talán, kérdezd meg, hogy tényleg ő küldte-e. Vagy nem is feltétlen kamuprofilról megy; ha valaki már rákattintott egyszer; de ha gyanúsan pl kevesebb ismerőse van, mint nemtom, mint alapból gondolnád, meg nincsenek ott azok a posztjai az ismerősödnek, amiket már sokszor láttál; akkor gyanakodjál, és akkor ne neki írd meg talán, hogy ő küldte-e, hanem nézd meg , létezik-e fönt másik profillal, több követővel az illető; vagy én nemtom. De inkább valahogy próbáld meg lecsekkolni, hogy tehát tényleg ő küldte-e. Ha meg biztos, hogy az az a profil, akkor ott is megkérdezheted; és akkor látni fogja.
2020. máj. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én a múltkor megnyitottam egy ilyet, úgy volt hogy a barátom elküldte nekem is és osztály csopiba is, és ilyen tök hülye szöveg volt alá írva, és ő is csak későb vette észre, hogy mindenkinek elküldte. Tehát igazából az a lényege egy ilyen vírusnak, hogy mindenkinek elküldi önmagát. Ez ellen úgy lehet védekezni, hogy ha nagy hülyeséget ír akkor ne nyisd meg, ha megnyitod akkor változtass jelszót, töröld ki az olyan előzményeidet amelyek játétokhoz, vagy internetes oldalakhoz kötődnek,tehát pl: Browl Stars megkér arra hogy terjezd a játékot facebookon és megteszed azzal nincs baj, de elvileg a vírus tud csinálni vele valamit, mindenkinek küldj értesítőt a veszélyről, és van egy kifelyezett vírusírtó a Malwarebytes ami ki tudja szűrni, mivel ez nem a telefon, elektronikai eszközön víruskodik, hanem a Facebook/Massanger rendszerében.
2020. máj. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7.és8. vagyok, még jópár évvel ezelőtt, a Windows live messengeren egyszer volt egy olyanja az egyik barátomnak, hogy úgy küldözgetett nekem linkeket, hogy ő nem is tudott róla. Úgy a beszélgetés közben, amikor meg volt nyitva az ablak mindkettőnknél. És akkor írtam neki, hogy "Tudsz róla, hogy előbb elküldted nekem ezt?" és akkor nem kattintottam rá, csak kijelöltem, és kimásoltam a linket, ami elvileg tőle jött. És akkor majd' frászt kapott, mert írta, hogy azt hitte, hogy előző nap sikerült teljesen megtisztítania ettől a gépet. Aztán később talán asszem valahogy megoldotta; vagy nem is tudom, onnantól már nem is használtuk olyan sokáig az MSN-t.
2020. máj. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!