Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sokat számít felhasználói...

Sokat számít felhasználói élményben a 90-120 Hz a 60-hoz képest?

Figyelt kérdés
Divat lett a nagyobb képfrissítési ráta. Épp telefonváltás előtt állok. Az igazat megvallva nem volt még 90 Hz-s telefon a kezemben, így nem is tapasztaltam, milyen a 60 Hz-hez képest. Ez mindenképp egy égetően fontos dolog, hogy nagyobb legyen a képfrissítés? Tényleg rengeteget javít a felhasználói élményen? Mert igazából az One Plus 7T és a Xiaomi Mi Note 10 között vacillálok, és a Xiaomi olcsóbb lenne vagy 30 ezerrel, plusz lekerekített a kijelzője is, ami nagyon tetszik. Bár a proci is kicsit gyengébb, de még a bőven jó kategóriába van. Érdemes nagyobb összeget rászánni nagyobb képfrissítés miatt?

2020. máj. 16. 22:15
A kérdező szavazást indított:
Xiaomi Mi Note 10
One Plus 7T
Google Pixel 4 (esetleg)
20 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Semmit nem számít, mert az agyad úgysem érzékeli a különbséget.
2020. máj. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
81%
A Mi Note 10 szerintem teljesen jó. Csak a képfrissítés miatt szerintem nem éri meg, csak akkor látod a különbséget, ha egymás mellett nézed a kettőt.
2020. máj. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

#1

Ez ilyen legenda, hogy az agyad csak 30 Hz-ig veszi a dolgokat...

Láttál már 30 Hz - 60 Hz összehasonlítást?

2020. máj. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb képfrissítés többet fogyaszt. Fontold meg, hogy így is megérné-e neked. Én Xiaomit vásárolnék. :)
2020. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
95%

Egyértelműen látszik a különbség. A 7T a 90hz és a snapdragon 855+ miatt sokkal gyorsabb mint a xiaomi. Ha fontos az ívelt kijelző akkor ott a 7 Pro, vagy a 7T Pro. Hosszútávon megéri a felárat.

Meg saját vélemény, de szerintem az OxygenOS jobb, mint a Miui, de persze kinek mi

2020. máj. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Semmit nem számít, mert az agyad úgysem érzékeli a különbséget."

Aha, ezt hallottuk ezelőtt 7-8 éve is az Iphone-nál, hogy nincs értelme feljebb menni felbontásban... (retina kijelző ugye)

2020. máj. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az akksi és a kamera miatt én mindenképp a Xiaomi-t venném, már persze ezrk közül!

Viszont ennek a triónak az árkategóriájában kb. a csúcshardverrel (Snapdragon 855+, 12 GB ram) és 240 Hz képfrissítéssel nem merült fel esetleg a Xiaomi Black Shark 2 Pro ?

2020. máj. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Más nem nagyon merült fel, a Black Shark sem igazán. Esetleg még Huawei P30 pro. A lekerekített kijelző bejön. A másik oldalon viszont ott áll a 90 HZ. Kicsit el vagyok bizonytalanodva továbbra is, mert sok tesztelő hanyatt vágja magát a magas képfrissítéstől, mások szerint meg nem olyan eget rengetően fontos. A OnePlus 7 pro azért nem jöhet szóba, mert az már 200 ezer Ft, eddig pedig nem szerettem volna felkúszni vásárlásnál. A Xiaomi Mi Note 10 a 150 ezres árával beleférne. Már a OnePlus 7T is necces 180 ezerért, ennyivel többet tényleg csak akkor adnék, ha nagyon nagy mértékben javít a 90 Hz a felhasználói élményen. Ugyanakkor ott meg nincs lekerekitett kijelző, ami meg olyan jó hatást kelt, hogy az ikonok “folynak lefele” a kijelző szélén. Szóval nem tudom melyik a jobb élmény. Egy 90 Hz-s telefont meg kellene nèzni élőben.

Amúgy iPhone XS volt a kezemben múltkor, és annál is bivaly gyorsan váltottak az ikonok a kijelzőn lapozás közben. Az is 90, vagy 120 HZ-n megy? Valamit olvastam róla, hogy az XS-től felfele ugyan 60 Hz-s a kijelő, de érintésre 120 HZ-vel reagál.

2020. máj. 17. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!