Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Manapság milyen telefonra...

Manapság milyen telefonra lenne szükség az embereknek és mi az ami csak reklámfogás benne?

Figyelt kérdés

Az Iphone SE2020 miatt kezdetem el gondolkodni ezen mert igazából értem hogy az átlag felhasználónak megfelelő lenne a tudása annak a telefonnak (csak nem 170 ezerért)


de a a gyártok rá "kényszerítik,, az újabb modell vásárlására az embereket mert úgy árazzák be a telefonokat. PL REDMI:


REDMI 8: 48 ezer ft (tudása elég lenne de kicsit több rá költéssel egy sokkal elegánsabb mobil lehet kapni


REDMI NOTE 8T: 57 ezer ft : említettet elegánsabb model


REDMI NOTE 9S: 72 ezer ft: ha az ember belegondol 2 évente vesz telefont megéri ez a plusz felár mert mégis csak 2 évig lesz használva.


és a gondolat menetet végig haladva aki dolgozik ezt az árat 2 évente csak ki tudja perkálni de a 48 ezer ft készülék tudása is elég


Mit gondoltok erről a gondolat menetről?


2020. máj. 18. 20:10
A kérdező szavazást indított:
Redmi 8; 48 000 FT
Redmi note 8T ; 57 000 FT
Redmi note 9S; 72 000 FT
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen emberfüggő. Illetve ami még lényegesebb, hogy mire akarja használni valaki azt a telefont, hisz manapság már a rengeteg féle alkalmazásnak és kiegészítőnek köszönhetően ezer és egy dologra lehet alkalmas egy telefon.
2020. máj. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha minél drágábbak a telefonok akkor nyilván annál jobban fog kinézni, jobb lesz az összeszerelés minősége, stb.

Anyámnak egy 4 éves Redmi 4A-ja van, azon kívűl, hogy 0 a szoftverfrissítés amit valaha kapott, minden jó vele. Játszik vele, Facebookozik, böngész, néha instázik és érdekes, hogy az a 2 GB RAM elég hozzá. 30 ezer környékén vettük és tökéletesen teszi a dolgát 4 éve. Apukámnak egy Redmi Note 7-je van nyár óta és jelenleg ahogy látom ugyanolyan gyors, mint újonnan. Tehát egy Redmi 8 bőven elég 2 év használatra!

Xiaomi oldalán egy 4/64 -es változat pont akciós 49ezerre, ajánlanám neked nagyon!

[link]

2020. máj. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Alex Fly ***** válasza:
A 9S-t nem ismerem. A Note8 az egyik legjobb ár/érték arányú készülék a piacon, de van akinek megéri a felárat az, hogy a 8T-ben van NFC...
2020. máj. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Tapasztalatom szerint 2-nél több kamera a hátlapra már eleve tényleg csak parasztvakítás, elvégre régen egyetlen kamera is képes volt normál fényképek mellett mélységérzékelésre és makrofotózásra is, legfeljebb a széles látószöghöz kellett külön lencse, azt' csókolom! Viszont azon kívül is vannak olyan extrák a mostani telefonokban, amik tényleg feleslegesek, csak a hozzáértő felhasználóknak át kell gondolniuk logikusan, hogy mi felesleges, minek van értelme, és hogy saját maguknak mire van szükségük!

Javítson ki valaki, ha rossz az elméletem, de szerintem például az NFC abszolút felesleges! Úton az iratait mindig magánál hordja minden ember, azok között pedig a bankkártyának is van hely, és ma már kb. minden bankkártya PayPass-os, tehát eleve közvetlen érintéssel lehet velük fizetni, akkor a telefonra mégis minek ugyanez? Mert ha kártya helyett a telefont érintjük oda, akkor az menőbb látvány? Lehetne takarékoskodni a bankszámlán, ha az NFC a sim kártyáról vonná le a pénzt, de így viszont semmi értelmét nem látom!

Szóval ha az NFC kiesett, akkor már mindenképp a Note 9S a legjobb közülük: senki sem veti meg a hosszú üzemidőt, és annak a legnagyobb az akksija, noha akksi-hardver arányában a Redmi 8 sokkal tovább bírja, de annak a kijelzője meg csak 720p ! Manapság viszont már általánosságban az 1080p kijelzőt is ki lehet használni: ma már minden telefon, a legolcsóbbak is képesek FHD videózásra + sok letölthető film, HD tévécsatornák, és persze a nagyobb felbontás nagyobb pixelsűrűséget is jelent, ami kifejezetten előnyös, ha valaki a telefonján akar filmet nézni vagy egyéb más videókat!

A Redmi 8 se rossz, de igazából az az olcsóságával hódít, ha valakinek nincs sok pénze, de mégis egy megbízható minőségű és kellő tudású telefont szeretne venni!

A Note 8T pedig az arany középút, mely megfelelő egyensúlyt tart, a tökéletes ár-érték arány példaképe!

Lényegében mindhárom telefon megéri az árát, minden csak attól függ, hogy kinek mik az igényei és mennyi pénze van telefonra! A 2 év pedig talán alábecsült időtartam, a régi Huawei-m 4 évig volt jó, ez idő alatt sosem volt szervizben, pedig napi szinten nyúztam, tehát egy nagyon jó minőségű telefonnak ennyit bírnia kell, kivéve ha az ember közben mégjobbat akar, ezért cseréli le, de az más tészta! 4 évre pedig bőven megéri 100-120 ezerért is telefont venni, feltéve ha ennyi pénzért vannak csak olyan funkciók, amikre tényleg szükségünk van!

A Note 9S a legdrágább, de abszolút megéri!

2020. máj. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Kinek mi a parsztvakitás ki mire használja telefonját,

Gyereknek van egy 2-3 éves Xiaomi telefonja de most már le kell cserélni mert szar hang minösége ,halk,ha fotózni kell akkor iszonyúan vacak .igaz mikor megvettük akkor kb 30000ft vettük.

Én 4 éves lenovom cseréltem le mert belassult és fagyot,

Mostani telefonom egy Motorola van Bene nfc is de én nem használom ki mostani telefonom 76000ft volt kb

Vannak akik 1-2 év után lecserélik telefonjaikat hogy trendi legyen,valaki akik csak akkor ha tényleg muszáj jelemzöen 3-4 év után.

2020. máj. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az új SE az egyik legerősebb telefon a piacon, ehhez képest korrektnek tartom az árát annak ellenére, hogy én nem venném meg (egyéb okból). Az más kérdés, hogy átlagos használatra szükség van-e ilyen erős processzorra, esetleg intenzív böngészéshez, komolyabb játékhoz, de pl. chatelni nyilván túl sok.
2020. máj. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"a hozzáértő felhasználóknak át kell gondolniuk logikusan, hogy mi felesleges, minek van értelme, és hogy saját maguknak mire van szükségük!"

Ez az, amit az emberek 99%-a nem tesz meg. Nagyrészük csak impulzusvásárló, meg azért vesz új telefont, mert "Gazsi is újat vett" és nehogy már lemaradjon.

A legjobb, mikor csak a kamera alapján választ telefont valaki, aztán ugyanúgy csak Facebookra tolja fel a képeket. Na, arra aztán tök fölösleges a jó kamera...


Ha egyedileg lehetne összerakni a telefont, akkor nekem pl. egy hátlapi kamera elég volna és előlapra nem is kellene kamera. Rögtön olcsóbb lenne a cucc.



"szerintem például az NFC abszolút felesleges"

Én meg már nem vennék NFC nélküli telefont. Többek közt pl. ezért nem szimpi a Xiaomi, mert a középkategóriából kispórolja az NFC-t.

Kutyasétáltatásnál pl nincs nálam a tárcám, a mobil viszont mindig nálam van. Meg zsebből elővenni a mobilt sokkal gyorsabb, mint a tárcából kibányászni a kártyát. A kártyámat már szinte soha nem használom, mindenhol mobillal fizetek.

Ja, és ha a kártyámat ellopják, amíg le nem tiltom, addig 5000 forint alatt tudnak vele vásárolni. Mobillal ujjlenyomat nélkül nem. Nem mellesleg a mobilos app-ban rögtön látom a korábbi tranzaciókat is.

Amúgy nekem már 7 éve is NFC-s telefonom volt (pedig az csak egy középkategóriás LG volt) és akkor még nem ment rajta a paypass, de tök jó volt, hogy a kocsiban csak felraktam az NFC matricás tartóra és rögtön indította az autós módot, meg át tudott adni névjegyeket NFC-n külön beállítás nélkül.

Ha akarnám, kérhetném, hogy a kaputelefonon keresztül az ajtót is azzal nyissam.

2020. máj. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az PIN kód nélküli5000 forintos limitet tudtommal minden bank felemelte most 15 ezerre.

Munkahelyen én is szoktam használni a mobilos fizetést, mert olyankor a kartyám az öltözőben van, és szerencsére a kávéautomatánál már lehez fizetni kártyával is.

Exemnek van azthiszem Redmi 8-a, a kamerára költhettek volna kicsi többet, mert mikor a fiaimmal videochatelek, akkor a képminőség valami katasztrófa .

2020. máj. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!